E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos

Picture of ina-online
ina-online

19/05/2024

Jose Mourinho është gati të kthehet në pankinë, pas shkarkimit nga Roma muaj më parë. Portugezi do të marrë drejtimin e Beshiktashit, ekip ku luajnë dy shqiptarë, Muçi dhe Rashica.

Negociatat thuhet se janë duke ecur mirë, aq sa Mourinho në ditët në vijim do të takohet me përfaqësuesit e asaj e skuadrës së tij të ardhshme.

Diskutimet kane mbetur vetëm mbi anën ekonomike nisur nga paga e madhe që pretendon “Special One”.

Zëvendëspresidenti i Besitkas, Hüseyin Yücel, konfirmoi për “Sporx” negociatat:

“Detajet ekonomike janë zgjidhur. Ne do të shkojmë në Itali javën e ardhshme dhe do të takohemi me Mourinhon ballë për ballë. Nëse gjejmë një marrëveshje, do ta këshillojmë që të përfshijë Quaresman në stafin teknik. Nuk do të krijojë një barrë financiare për Beshiktashin, ne mund ta menaxhojmë atë me sponsorin.

Për më tepër, në javët e fundit edhe Fenerbahce ishte interesuar për Mourinhon.

TË FUNDIT
9 orë
Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!
12 orë
“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer
12 orë
Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit
12 orë
Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!
12 orë
Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus

ME TE LEXUARA

12 orë
Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit
12 orë
“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer
1 ditë
Kombëtarja “top”, asnjë kuqezi s’ka lëndime
9 orë
Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!
1 ditë
Guardiola: Këto janë shtetet favorite në EURO 2024

LEXO MË SHUMË

kombetarja turke turqia

Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!

toni kroos kros

“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer

Gennaro Gattuso

Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit

kombetarja-kuq-e-zi

Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!

Thiago Motta

Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus

kombetarja kuq e zi

Kuqezinjtë të motivuar për Europianin/ Laçi: Mezi presim të zbresim në fushë

kombetarja

Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë

belingam real madrid

Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies

CHelsea

Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?

INFO

NA NDIQ