E bujshme nga Spanja: Messi dëshiron të rikthehet te Barcelona

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

29/03/2023

Leo Messi tashmë ndjehet i kompletuar me trofetë e fituar gjatë gjithë karrierës së tij, pasi argjentinasi i vendosi kapakun me Kupën e Botës në Katar.

Ylli i PSG-së ka pasur një sezon të sukseshëm, të paktën personal dhe kombëtar, por situata e përgjithshme te klubi francez nuk po ndjehet e ngrohtë më si në fillim. Messi nuk ka rinovuar ende dhe nuk dihet nëse do a bëj.

Kontrata e tij skadon në qershor dhe tifozët e Barcelonës ëndërrojnë dita ditës që ai të rikthehet në Camp Nou. “Radio Catalunya” flet për këtë gjë dhe shton se “La Pulce” madje do të donte të detyronte dorën e Laportës për ta bërë atë të kthehej për të luajtur në Camp Nou edhe nëse situata ekonomike e klubit spanjoll nuk i lejon lojtarët të regjistrohen me paga monstruoze si ajo e argjentinasit./ h.ll/abcnews.al

TË FUNDIT
1 orë
Shqiptarët ngacmojnë yllin 16-vjeçar të Spanjës: T’i bëjmë ne detyrat e shkollës, vetëm mos na bëj gol…
1 orë
10 milionë euro, klubet e Serie A bëjnë gati “çekun” për Mario Mitajn
1 orë
Altin Lala: Serbët të heshtin se e dimë çfarë ndodhi në Beograd
2 orë
Me këtë formacion Sylvinjo po përgatitet kundër Spanjës?!
4 orë
Portugalia ‘çok’, Turqia ‘jok’!

ME TE LEXUARA

1 ditë
E shpjegon UEFA: Ja çfarë i duhet Shqipërisë për të kaluar grupin
2 orë
Me këtë formacion Sylvinjo po përgatitet kundër Spanjës?!
2 ditë
Arsenali vihet në kërkim të transferimit të parë të verës – bën ofertë zyrtare për yllin e Euro 2024
1 ditë
Përmbysje e çmendur në Dyseldorf, Ukraina siguron pikët e para në Euro 2024
1 orë
Altin Lala: Serbët të heshtin se e dimë çfarë ndodhi në Beograd
2 ditë
Komenti i guxishëm dhe i sinqertë i një vajze serbe
1 ditë
Austria merr 3 pikë e para në "Euro 2024", Polonia e vogël pa Lewandowskin…

LEXO MË SHUMË

IMG_3507

Shqiptarët ngacmojnë yllin 16-vjeçar të Spanjës: T’i bëjmë ne detyrat e shkollës, vetëm mos na bëj gol…

mitaj

10 milionë euro, klubet e Serie A bëjnë gati “çekun” për Mario Mitajn

IMG_3505

Altin Lala: Serbët të heshtin se e dimë çfarë ndodhi në Beograd

kombetarja mitaj asani bajrami

Me këtë formacion Sylvinjo po përgatitet kundër Spanjës?!

IMG_3501

Portugalia ‘çok’, Turqia ‘jok’!

Screenshot_4-16-600x360

Gjeorgjia barazon me Çekinë, shpresë për Shqipërinë

broja sylvinjo silvinjo

Armando Broja rikthehet titullar? Finalja me Spanjën, ja tri lëvizjet e Silvinjos te Kombëtarja shqiptare

euro 2024 gjermani

Tri ndeshje sot në EURO 2024, kemi se çfarë të shohim

mirlind daku

Ofendoi tifozët e Maqedonisë së Veriut, Dënimi i parë për Mirlind Dakun vjen nga klubi i tij rus, Rubin Kazan

INFO

NA NDIQ