E dhimbshme: 14 vjeçarja shkoi në Kosovë për pushime, vdiq pasi ndërruan motmotet

0

Y.B, 14 vjeçare nga fshati Llukafc i Istogut ka ndërruar jetë pas ndërrimit të motmoteve.

Shkaku i vdekjes ende nuk dihet, derisa autopsia po mundohet të mësoje arsyet.

Varrimi i të ndjerës do të bëhet nesër në orën 16:00 në fshatin Prigodë. Ajo po jetonte me familjen e saj jashtë Kosovës dhe se këtë dimër kishte ardhur për pushime, raportojnë mediat.