E duan Barcelona dhe Reali, sulmuesi i Cityt u jep fund dilemave

ina-online
ina-online

25/12/2023

Barcelona dhe Real Madrid e kanë në listat e dëshirave, por Julian Alvarez është i lumtur te Manchester City dhe nuk ka ndërmend të ndryshojë ambient.

Pasi fitoi Kupën e Botës si protagonist, sulmuesi argjentinas fitoi tripletën me skuadrën e Pep Guardiolës sezonin e kaluar.

Në lidhje me interesimin e katalanasve dhe Los Blancos, 23-vjeçari u shpreh se është i përqendruar plotësisht te Manchester City.

“E vërteta është se jam shumë i lumtur te City. U bë më shumë se një vit që jam pjesë e këtij klubi. Dhe ndihem mirë me sukseset që kemi arritur.

Nuk jemi ngopur. Objektivi ynë është të konkurrojmë përsëri për fitimin e çdo trofeu“, thekson Alvarez, i cili sapo fitoi edhe Botërorin për Klube me Citizens.

10 gola dhe 9 asiste numëron goleadori argjentinas deri në këtë fazë të sezonit me Manchester Cityn.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

xherdan shaqiri

Ky është problemi i madh, ja pse Xherdan Shaqiri po shkon në gjykatën federale

Mesi ronaldo

Rregulli i pashkruar në familjen e Ronaldos për Messin – e zbulon motra e tij

leao

“Kritikat? Futbolli është i tillë”, Leao: Ishte bukur që u riktheva te goli pas 5 muajsh

inter

Inter i pandalshëm në 2024-ën, mposht Atalanta-n dhe numëron fitoren e 11-të radhazi

futboll

Këto janë ndeshjet çerekfinale në FA Cup, dy super përballje

albion rrahmani

“Dua të shënoj 20 gola këtë sezon dhe të fitoj trofe” – Albion Rrahmani flet pas paraqitjes spektakolare ndaj UTA Arad

milan

I humbi një orë me vlerë 180 mijë euro, futbollisti i njohur përleshet me një hajdut në një klub nate

Jasir Asani

VIDEO / Jasir Asani fantastik, goditjet e tij nuk ndalen as në stërvitje

Liga e Evropes Europa League

Katër ndeshje të tjera emocionuese në “FA Kupën” e Anglisë

INFO

NA NDIQ