E duan pesë gjigantët evropianë, por PSG po e fiton garën për sensacionin gjerman

INA
INA

04/12/2023

Sipas raportimeve, Paris Saint-Germain do të mundë klubet e Ligës Premier për nënshkrimin e talentit të mrekullueshëm Gabriel Moscardo.

18-vjeçari është cak i klubeve si Chelsea, Manchester United, Liverpool, Arsenal, Barcelona dhe Real Madridi.

Dhe Foot Mercato raporton se PSG tani duket i gatshëm të mposhtë gjigantët evropianë për nënshkrimin me lojtarin, me klubin që po përgatitet të përmbushë çmimin e kërkuar të Corinthians.

Drejtori i tyre i futbollit Luis Campos është gati të fluturojë në Amerikën e Jugut për të përfunduar marrëveshjen në janar.

Moscardo raportohet se preferon një kalim te PSG dhe te asnjë skuadër tjetër, duket ditur pakon financiare që ka pranuar nga parisienët.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

luis enrique enrike

Tjetër zëvendësim për Mbappe, Luis Enrique: Mësohuni!

lotito

Shpërthen Lotito: Lazio po bëhet kurban, ky sistem nuk garanton besueshmëri

zidane-1-600x360

Zidane refuzon Manchester Unitedin, nuk është i interesuar për Ligën Premier

fifa

FIFA e prerë, nuk do të ketë kartonë të kaltër

xavi

Kush është kandidati potencial për të zëvendësuar Xavin tek Barca? (FOTO)

futboll

Revolucioni në futboll po vjen – tetë rregullat e reja që pritet të votohen për sezonin e ri

zidane-1-600x360

Nuk e ka në mendje Bayernin – zbulohet plani i Zidanes për t’u kthyer në zejen e trajnerit

barcelona-real

Zbulohet synimi i Real Madridit para El Clasicos – Barcelona do synojë t’ua prish planet

vedat-muriqi

Muriqi me Mallorcan përball Bilbaos në finale të kupës

INFO

NA NDIQ