E frikshme, avioni merr flakë sapo ngrihet nga aeroporti

Picture of INA
INA

07/06/2024

Momente tmerri kanë përjetuar pasagjerët në bordin e një avioni Boeing 777 i Air Canada, motor ii të cilit u përfshi nga zjarri pak pasi u nis nga Toronto.

Mediet kanadeze njoftuan se avioni ishte nisur nga Aeroporti Ndërkombëtar Pearson i Torontos (YYZ) për në Paris Charles de Gaulle (CDG) dhe në bord ndodheshin rreth 400 pasagjerë.

Aeroplani u ul në mënyrë të sigurtë në Aeroportin Ndërkombëtar të Toronto Pearson rreth 30 minuta pas nisjes, sipas raporteve të mediave lokale.

TË FUNDIT
4 orë
Çfarë pritet prej debatit presidencial Biden-Trump?
21 orë
Mbi një mijë pelegrinë myslimanë vdesin nga temperaturat e larta në Arabinë Saudite
3 ditë
Udhëton me biçikletë dhe i bie pianos, Mark Rutte Sekretari i ri i Përgjithshëm i NATO-s!
5 ditë
REL: Borrell rekomandon heqjen e masave të BE-së ndaj Kosovës
5 ditë
​Një infeksion bakterial vdekjeprurës trondit Japoninë

ME TE LEXUARA

21 orë
Mbi një mijë pelegrinë myslimanë vdesin nga temperaturat e larta në Arabinë Saudite
4 orë
Çfarë pritet prej debatit presidencial Biden-Trump?

LEXO MË SHUMË

biden-trump

Çfarë pritet prej debatit presidencial Biden-Trump?

haxh-meke

Mbi një mijë pelegrinë myslimanë vdesin nga temperaturat e larta në Arabinë Saudite

Mark Rutte

Udhëton me biçikletë dhe i bie pianos, Mark Rutte Sekretari i ri i Përgjithshëm i NATO-s!

Borell

REL: Borrell rekomandon heqjen e masave të BE-së ndaj Kosovës

korona-virusi

​Një infeksion bakterial vdekjeprurës trondit Japoninë

haxh-meke

Temperatura ekstreme 50 gradë C, mbi 550 pelegrinë ndërrojnë jetë në Mekë

raketa-berthamore

Sa armë bërthamore ka aktualisht NATO, vendet e tjera dhe Rusia?

Stoltenberg

Stoltenberg: Kina duhet të paguajë për mbështetjen e luftës së Putinit

Ursula Von der Leyen

The Guardian: Von der Leyen në rrugën e duhur për një mandat të dytë në krye të KE

INFO

NA NDIQ