E gjithë Evropa duhet të përgatitet për luftë, paralajmërimi dramatik i ministrit gjerman të mbrojtjes

ina-online
ina-online

30/10/2023

“Ne duhet të jemi të përgatitur për luftë, ndërsa ne si vend luftojmë për të parandaluar përhapjen dhe përshkallëzimin e konfliktit në Lindjen e Mesme”, thotë Pistorius.

Ministri gjerman i Mbrojtjes Boris Pistorius theksoi për ZDF se Evropa, si dhe Gjermania, duhet të jenë të përgatitur për luftë.

“Konflikti në Lindjen e Mesme dhe lufta midis Rusisë dhe Ukrainës sigurisht që do të kenë pasoja për shoqërinë gjermane”, theksoi ministri gjerman i mbrojtjes, Boris Pistorius.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bora gjermani dimri

Gjermania paralizohet nga reshjet e dëborës, pezullohen qindra fluturime. Në Bavari u regjistrua sasia rekord prej vitit 1933

Leonard ademi

“Nuk e dinë se nënën ua kanë vra”, vëllai i Liridona Ademit tregon çfarë i thanë fëmijët pas krimit të rëndë në Prishtinë

arben taravari ziadin sela

Arben Taravari: ASH e fortë dhe unike, ka vite që lexojmë lajme për përçarje

policia-franceze-france

Sulm në Paris me thikë e çekan: Një person i vdekur, dy të plagosur

spitali - Gaza

Dita e 57 e LUFTËS! Më shumë se 15 mijë viktima në Gaza, Hamas “breshëri raketash” në Tel Aviv, Izraeli: Nuk ka armëpushim

bujar-osmani-kovacevski-ahmeti

Ky do të jetë kryeministri i parë shqiptar në Maqedoni ?! (FOTO)

tanja fajon

Fajon: Ndryshimet kushtetuese janë të nevojshme që vendi të ecë përpara

Naim Murseli

Naim Murseli hyn në gjykatë fshehurazi nga mediat, çka e pret porositësin e vrasjes së gruas

mjeke

Gjermania po ndryshon sistemin e pushimit mjekësor

INFO

NA NDIQ