E gjithë Qeveria në pranim te Pendarovski

Iliria News Agency
Iliria News Agency

17/01/2022

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski do të pranojë në Vilën Vodno përbërjen e re të Qeverisë.

Kryeministri i ri Dimitar Kovaçevski, i cili tashmë formalisht mori funksionin, bashkë me zëvendëskryeministrat dhe ministrat do të pranohen nga presidenti, njfotojnë nga Presidenca dhe Qeveria, transmeton TV21.

Pranimi do të bëhet në ora 13:00.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shpetim idrizi

Idrizi: Ka biznesmenë që mburren se fituan 300 mln euro në Shqipërinë e varfër

bolton

John Bolton: Nëse Donald Trump fiton, do të dalë nga NATO

Hovenier Kurti

Dialogu për dinarin, Hovenier vjen me një kërkesë për Qeverinë – ja kë kërkon në takime!

matura-shteterore-provimi

Provimi i maturës shtetërore sivjet më 1 dhe 8 qershor

xhemail jusufi

BDI zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor në Tetovë

stevo-pendarovskiii-780x470-1

PRSD mbështet rikandidimin e Pendarovskin për president

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Spitali-i-Strugs-600x360-1

Sulmohet motra medicinale në Spitalin e Strugës

aksident kollar

Makina bie në lum në rrugën Kërçovë – Strazhë në afërsi të fshatit Kollare (VIDEO)

INFO

NA NDIQ