E konfirmon partia, Fatmir Limani i bashkohet Lëvizjes Besa

Iliria News Agency
Iliria News Agency

27/01/2022

Fatmir Limani, ish kandidat për kryetar të Kërçovës, ka kaluar në Lëvizjen Besa.

Këtë e kanë bërë të ditur nga vetë Lëvizja Besa duke njoftuar se nesër, lideri i kësaj partie, Bilall Kasami do të prezantojë aderimin në selinë e partisë në Shkup, nëpërmjet një paraqitje për media, transmeton TV21.

Kujtojmë se Limani ishte pjesë e BDI-së, por për shkak të pakënaqësive, vendosi të kandidojë si kandidat i pavarur për të parin e Kërçovës edhe përkundër se BDI kishte shpallur Fatmir Deharin kandidat.

Limani në zgjedhjet lokale pati mbështetjen edhe të partive opozitare, por në atë kohë, Lëvizja Besa ishte pjesë e koalicionit qeverisës.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Propozim-vendimi për rroga më të ulëta të funksionarëve dhe deputetëve u mbështet nga Komisioni kuvendor për zgjedhje dhe emërime

palevski vanja

Avramovska-Madiq: Palevski do të ekstradohet menjëherë pas kompletimit të dokumenteve administrative

azerbejxhan

Hiqen vizat mes Shqipërisë dhe Azerbajxhanit

Aksidenti-600x360

19-vjeçari përplas me makinë një këmbësor në Çair, të lënduar edhe dy të mitur në makinë

xhaferi-1-750x430

Xhaferi: Korridori 8 do të ndërtohet deri në vitin 2027

matura-shteterore-provimi

Matura shtetërore në RMV do të bëhet në salla sportive për të parandaluar kopjimin

hysni-shaqiri-714x430-1

Shaqiri, deputeti që braktisi Parlamentin dhe iu bashkua UÇK-së sot feston ditëlindjen

stevo-pendarovskiii-780x470-1

Pendarovski: Në mandatin tim të dytë pres që të anëtarësohemi në BE

xhamia-tetove

Publikohet kalendari i Ramazanit për RMV-në

INFO

NA NDIQ