E kryer, Mbappe ka nënshkruar të gjitha dokumentet, do të jetë lojtar i Real Madridit

Picture of INA
INA

02/06/2024

Kylian Mbappe ka nënshkruar kontratë me Real Madridin, ka bërë të ditur, Fabrizio Romano, duke i dhënë fund një sage të gjatë rreth francezit dhe klubi mbretëror.

Mbappe arrin në Real Madrid si lojtar i lirë pasi i skadoi kontrata me PSG-në dhe ai ka nënshkruar një kontratë pesëvjeçare. Romano thekson se transferimi do të zyrtarizohet gjatë javës.

Gjegjësisht, të dyja palët kanë rënë dakord që sulmuesi francez të shfaqet në Madrid më 15 ose 16 korrik, pasi të përfundojë paraqitjen e tij në Kampionatin Evropian me Francën, pavarësisht se sa larg shkojnë francezët.
🚨⚪️ KYLIAN MBAPPÉ TO REAL MADRID, HERE WE GO! EVERY DOCUMENT HAS BEEN SIGNED, SEALED AND COMPLETED.

REAL MADRID, SET TO ANNOUNCE MBAPPÉ AS NEW SIGNING NEXT WEEK AFTER WINNING THE CHAMPIONS LEAGUE.

MBAPPÉ MADE HIS DECISION IN FEBRUARY; HE CAN NOW BE CONSIDERED NEW REAL PLAYER. PIC.TWITTER.COM/MMQEP1C0PK

— FABRIZIO ROMANO (@FABRIZIOROMANO) JUNE 2, 2024

Mbappe pushtoi botën e futbollit në vitin 2016, kur si 18-vjeçar shkëlqeu me fanellën e Monacos, të cilën e drejtoi drejt titullit kampion në sezonin 2016/2017 dhe në vitin 2017 u ble nga PSG për rreth 180 milionë euro.

Ai vazhdoi të shkëlqejë me fanellën e parisienëve dhe pas shtatë sezonesh do të kalojë te Real Madrid.

🚨 KYLIAN MBAPPÉ TO REAL MADRID. HERE WE GO. PIC.TWITTER.COM/HKFAG3HMRU

— FABRIZIO ROMANO (@FABRIZIOROMANO) JUNE 2, 2024

Tashmë është bërë e ditur se Mbappe ka blerë një vilë në kryeqytetin spanjoll, ku do të jetojë gjatë kohës sa do të luajë në Spanjë.

TË FUNDIT
5 orë
Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!
8 orë
“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer
8 orë
Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit
8 orë
Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!
9 orë
Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus

ME TE LEXUARA

1 ditë
Guardiola: Këto janë shtetet favorite në EURO 2024
1 ditë
EURO 2024: Disa fakte për Kampionatin Evropian në Gjermani
1 ditë
Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?
1 ditë
Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies
20 orë
Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë
9 orë
Kuqezinjtë të motivuar për Europianin/ Laçi: Mezi presim të zbresim në fushë
9 orë
Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus
8 orë
Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!

LEXO MË SHUMË

kombetarja turke turqia

Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!

toni kroos kros

“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer

Gennaro Gattuso

Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit

kombetarja-kuq-e-zi

Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!

Thiago Motta

Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus

kombetarja kuq e zi

Kuqezinjtë të motivuar për Europianin/ Laçi: Mezi presim të zbresim në fushë

kombetarja

Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë

belingam real madrid

Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies

CHelsea

Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?

INFO

NA NDIQ