E kundërshtoi Vuçiqin, ministri Rashiq merr kërcënime në facebook (FOTO)

Picture of ina-online
ina-online

28/09/2023

Ministria për Komunitete dhe Kthim i ka bërë thirrje presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq që ta ndalojë shënjestrimin ndaj ministrit Nenad Rashiq.

Ky dikaster publikoi në facebook shumë kërcënime nga qytetarët serbë të cilët e quajnë Rashiqin “tradhtar” e madje edhe e kërcënojnë, pasi ai ka kundërshtuar sulmin terrorist në Banjskë dhe kishte dhënë kritika ndaj presidentit serb.

“Ministra për Komunitete dhe Kthim njofton publikun, se pas paraqitjes së mbrëmshme të presidentit të Republikës së Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe shënjestrimit të tij ndaj ministrit për Komunitete dhe Kthim, Nenad Rashiq dhe zëvendësministrit Radoica Radomiroviq, kanë marrë kërcënimet më monstruoze nga shumë qytetarë:, njofton kjo ministri.

Me këtë rast i MKK i bëri thirrje presidenti Vuçiqit, që të ndalojë shënjestrimin ndaj ministrit Rashiq, dhe të tërheq objektivin e tij “për të mos të përsëritë historinë e fundit”.

Kujtojmë se pas sulmit terrorist serb në Banjskë të Zveçanit, ku u vra rreshteri Afrim Bunjaku, Rashiq ka akuzuar presidentin serb për manipulim të masës.

“…U konfirmua edhe një herë që presidenti Vuçiq nuk mund të shqiptojë asnjë fjali të zgjatur pa qenë gënjeshtër, insinuatë serioze dhe manipulim”, ka thënë Rashiqi duke u ndërlidhe me konferencën e presidentit serb.

TË FUNDIT
8 orë
Gjenerali Clark: LDK-ja ishte arsyeja e suksesit të intervenimit të NATO-s në Kosovë
8 orë
Gjenerali shqiptaro-amerikan paralajmëron fuqishëm Vuçiqin: Ja çka do të ndodhë, nëse përdorni forcën kundër Kosovës (FOTO)
14 orë
Presidenti Begaj vizitë dyditore në Kosovë. Do nderojë të rënët e UÇK-së
2 ditë
Borrell i zgjat mandatin, Lajçak mbetet edhe disa muaj në pozitën e të dërguarit të BE-së për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë
2 ditë
Greqia nis ushtarë në Kosovë në kuadër të KFOR-it

ME TE LEXUARA

14 orë
Presidenti Begaj vizitë dyditore në Kosovë. Do nderojë të rënët e UÇK-së
8 orë
Gjenerali shqiptaro-amerikan paralajmëron fuqishëm Vuçiqin: Ja çka do të ndodhë, nëse përdorni forcën kundër Kosovës (FOTO)
8 orë
Gjenerali Clark: LDK-ja ishte arsyeja e suksesit të intervenimit të NATO-s në Kosovë

LEXO MË SHUMË

wesley clarck vesli klark

Gjenerali Clark: LDK-ja ishte arsyeja e suksesit të intervenimit të NATO-s në Kosovë

muharrem maralusha

Gjenerali shqiptaro-amerikan paralajmëron fuqishëm Vuçiqin: Ja çka do të ndodhë, nëse përdorni forcën kundër Kosovës (FOTO)

bajram begaj

Presidenti Begaj vizitë dyditore në Kosovë. Do nderojë të rënët e UÇK-së

Lajcak

Borrell i zgjat mandatin, Lajçak mbetet edhe disa muaj në pozitën e të dërguarit të BE-së për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

KFOR KS

Greqia nis ushtarë në Kosovë në kuadër të KFOR-it

Kurti Mark Rutte

Lidhjet e sekretarit të ri të NATO-s, Mark Ruttes me Kosovën ndër vite

william walker uoker kurti

“Ju lutem që kohë pas kohe ta bëni këtë gjë për Kurtin”, Walker lë mesazhin e “fortë” për gazetarët në Prishtinë

uck

25 vjet nga demilitarizimi i UÇK-së në Kosovë, ja marrëveshja që u firmos nga Hashim Thaçi e KFOR në 1999

vucic kurti

Kurti dhe Vuçiq do të takohen në Bruksel më 26 qershor

INFO

NA NDIQ