“E Majta” i vuri flakën Kodit Penal

INA
INA

8 Shtator, 2023

Në shenjë revolte për ndryshimet në Kodin Penal, zëdhënësi e Partisë “E majta”, i vuri flakën Kodit Penal.

“Në Republikën e Maqedonisë është shfuqizuar vepra penale e interesave politike dhe afariste. Koalicioni i gjerë DPMNE-LSDM-BDI, me një flamur evropian, amnistoi krimet e politikanëve dhe zyrtarëve të saj duke ulur në mënyrë drastike dënimet për tenderët e manipuluar, shpërdorimin e pushtetit dhe për bashkim kriminal”, thotë zëdhënësi i “E majta”, Amar Mecinoviq.

“Në këtë moment ndryshimet do të prekin 14 aktgjykime gjyqësore dhe mbi 80 të pandehur, pa llogaritur lëndët që janë në Prokurorinë Publike të QKK-së. Tre deputetë aktualë nga radhët e VMRO-së janë duke u shfuqizuar. LSDM kthen edhe Nikolla Gruevskin. Në seancën e djeshme parlamentare vendosi vullneti grabitqar i koalicionit të gjerë për të vrarë drejtësinë dhe për të garantuar mosndëshkimin”, tha Mecinoviq.

Në fund të konferencës për shtyp ai dogji Kodin Penal.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dimitar kovacevski

Kovaçevski dënon ngjarjet në veriun e Kosovës

Afrim Bunjaku

Sot varrimi i policit Afrim Bunjaku

Lajcak

Lajçak shkruan për domosdoshmërinë e dialogut, s’e përmend faktin se sulmuesit e Policisë së Kosovës ishin terroristë serbë

vlora citaku

Vlora Çitaku: Sot jam me kryeministrin Kurti

policia-haracine

Vrasje e dyfishtë në Maqedoni, vëllai vret vëllanë dhe kunatën

vucic-2

Vuçiq në siklet nga gazetarja që e pyeti ku i mori armët dhe uniformat grupi terrorist

Afrim Bunjaku

Nesër ditë zie në Kosovë, në nderim të policit të vrarë

hovenier qemal minxhozi

Ambasadorët e SHBA-ve dhe Shqipërisë ndezën qirinj në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku

vucic

Viktimizohet Vuçiq, sërish manipulon, ja çka thotë për sulmin terrorist në veriun e Kosovës

INFO

NA NDIQ