E njini…Kështu dukej rreth 25 vite më parë, një nga banoret më bukuroshe të BBV (FOTO)

Iliria News Agency
Iliria News Agency

1 Prill, 2023

Modelja shqiptare Jori Delli është pjesë e të ashtuquajturës Big Brother Vip. Ndoshta janë të paktë ata që e kanë njohur, por bukuroshja ka krijuar karrierën e saj në Itali. Para pak kohësh ajo u bë e njohur për median shqiptare pasi “mahniti” dhe “joshi” me bukurinë e saj të famshmin Silvio Berlusconi.

Delli ishte e ftuar në një prej programeve italiane, të cilin siç duket Berlusconi e ndiqte me vëmendje.

Ish kryeministri italian ka telefonuar drejtorin dhe i ka thënë ta lejojë të përshëndesë shqiptaren e ftuar.

“Je shumë e bukur, më ke pushtuar,”- mësohet se ka thënë Berlusconi.

Ditët e fundit, Jori ka marrë vëmendjen në Big Brother për shkak të ngacmimeve të Luizit dhe madje ka lindur edhe në hipotezë se mes tyre do kishte diçka, nëse Kiara nuk do ishte e dashura e Luizit./albeu.com/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

princesa

Princesha arabe zëvendësoi hixhabin me një fund të shkurtër dhe shkaktoi kaos

kejsi

Kristi dhe Keisi fotografohen sërish bashkë (Foto)

geti-vivien

Vivi përmes një foto u jep fund thashethemeve për shtatzëninë

Bardhi-fit-Melinda

Melinda dhe Bardhi më 2 qershor e publikojnë këngën “Ferrari”

tuna

Ja kush ishte arsyeja që i bëri bashkë Tunën e Patrisin

deamishel

Dea Mishel: Me Kristin kemi kimi, por nuk mund të flasim për ndjenja romantike

luana-vjollca_1500626528-5945864

Luana Vjollca i vë flakën Instagramit

luizi olta

Filloi! Olta dhe Luizi zgjojnë kuriozitetin e ndjekësve me postimin e tyre

armaldo maestro

Maestro për zhvillimet në Veri: Kosova është Shqipëri

INFO

NA NDIQ