E pabesueshme! 45 mijë letra kundra Ismail Kadaresë nga shqiptarët që të mos marrë NOBEL!

INA
INA

10/12/2023

E tmerrshme, lemeritëse më shumë se çmënduri kombëtare, sipas Roland Qafokut, kundër Këtij njeriu ( në fakt gjeniu) paskan vajtur në Suedi 45000( dyzetëepesëmijë) letra!!”- shkruan artisti i njohur Mevlan Shanaj.

E tmerrshme kur e mendon se si munden të shkruajnë kundër një shkrimtari të madh që do ti bënte nder çdo shqiptari nëse Ismail Kadare do të merrte çmimin e madh NOBEL në letërsi.

Shpirtkëqinjë dhe ziliqarë. Por kjo është e vertetë e dhimbshme për një popull me 3 milionë e kusur shqiptarë që turren duke nisur letra në Suedi kundër shkrimtarit të tyre.

 

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

matura-shteterore-provimi

Provimi i maturës shtetërore sivjet më 1 dhe 8 qershor

universiteti-i-tetoves-UT

Të hënën, pesë universitete në protesta për rritjen e pagave

femijet nerove krusheve

Fëmijët dhe prindërit shqiptarë e nisin vet ndërtimin e shkollës në Krushevë, dora e shtetit nuk duket askund

universiteti-i-tetoves-UT

Lajm i mirë për studentët, nga e hëna do të paguhen në bazë javore

Ministria-Arsimit

MASH: Nga e hëna pagesa e subvencionimit të racionit për studentë në bazë javore

universiteti-i-tetoves-UT

5 universitetet shtetërore reagojnë kundër diskriminimit që ua ka bërë Kuvendi dhe Qeveria

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Rritje e pagave vetëm për UShKM-në? Jeton Shaqiri sqaron se do të vlejë për të gjitha universitetet

shkolla nerove

Banorët e nisin vetë shkollën shqipe në Nerovë të Krushevës

xhelal xheladini

Ndërroi jetë këngëtari kumanovar i hiteve të mëdha Xhelal Xheladini

INFO

NA NDIQ