E paprecedentë! Nxënësi në Lezhë godet mësuesen me karrige, dërgohet në spital

Picture of INA
INA

25/10/2023

Një ngjarje e paprecedentë ka ndodhur ditën e sotme në shkollën e mesme “Hydajet Lezha” në qytetin e Lezhës.

Mësohet se një nxënës ka goditur mësuesen me karrige.

Mësuesja është dërguar me ambulancë në spitalin e Lezhës dhe mësohet se ka marrë një frakture.

Ndërkohë në shkollë kanë mbërritur forcat e policisë, te cilët kanë bërë të mundur shoqërimin në komisariatin e Lezhës të nxënësit të vitit të dytë i cili goditi mësuesen.
Është e paqartë përse nxënësi ka goditur mësuesen me karrige dhe policia po punon për zbardhjen e plote të kësaj ngjarje.

Mësimi ditën e sotme është bojkotuar nga mësuesit për shkak të kësaj ngjarje të rëndë ndërsa ditën e nesërme pritet që të zhvillohet një protestë nga mësuesit lidhur me këtë situatë të vështirë nga sjellja e nxënësve.

TË FUNDIT
5 orë
Gazetari Mehmeti: “Vlora ka filluar të reflektojë, janë ulur çmimet e çadrave
16 orë
Blendi Fevziu: 10 euro një shishe uji në jug, na marrin për budallenj. Po ja marrin frymën pushuesve me çmimet
19 orë
PS-PD bien dakord: 2/3 e listave zgjedhore e hapur! 1/3 të emrave e cakton kryetari i partisë (VIDEO)
1 ditë
Sedat Sulejmani pranoi detyrë si Zv/ministër i Kulturës dhe Turizmit
1 ditë
Ulen çmimet në Vlorë, hotelet raportojnë 80% të rezervimeve

ME TE LEXUARA

1 ditë
Tërmeti ‘shkund’ Shqipërinë, ndihen lëkundje të forta në disa qytete
1 ditë
Ulen çmimet në Vlorë, hotelet raportojnë 80% të rezervimeve
1 ditë
Sedat Sulejmani pranoi detyrë si Zv/ministër i Kulturës dhe Turizmit
19 orë
PS-PD bien dakord: 2/3 e listave zgjedhore e hapur! 1/3 të emrave e cakton kryetari i partisë (VIDEO)
16 orë
Blendi Fevziu: 10 euro një shishe uji në jug, na marrin për budallenj. Po ja marrin frymën pushuesve me çmimet
5 orë
Gazetari Mehmeti: “Vlora ka filluar të reflektojë, janë ulur çmimet e çadrave

LEXO MË SHUMË

vlora-bregdeti-shqiptar

Gazetari Mehmeti: “Vlora ka filluar të reflektojë, janë ulur çmimet e çadrave

Blendi Fevziu

Blendi Fevziu: 10 euro një shishe uji në jug, na marrin për budallenj. Po ja marrin frymën pushuesve me çmimet

kuvendi-i-shqiperise

PS-PD bien dakord: 2/3 e listave zgjedhore e hapur! 1/3 të emrave e cakton kryetari i partisë (VIDEO)

sedat sulejmani

Sedat Sulejmani pranoi detyrë si Zv/ministër i Kulturës dhe Turizmit

vlora2

Ulen çmimet në Vlorë, hotelet raportojnë 80% të rezervimeve

termet

Tërmeti ‘shkund’ Shqipërinë, ndihen lëkundje të forta në disa qytete

durres plazh deti

Vdes një pushues në plazhin e Durrësit

tetova vera tetovare

Biblioteka Kombëtare e Kosovës vjen me Ekspozitë në kuadër të Verës Kulturore në Tetovë

Spartak Ngjela

Shpërthen avokati shqiptar: Politika greke përkrah një hajdut dhe vrasës si Beleri

INFO

NA NDIQ