E papritur! Arrestohet ish-konkurenti i BBV, ja se pse akuzohet

Picture of INA
INA

27/06/2024

Prokuroria e Korçës ka hedhur sot një hap të rëndësishëm në çështjen e Elton Tozaj, ish-konkurent i “Big Brother”. Zyra ka kërkuar zyrtarisht masën e sigurisë “arrest me burg” për Tozajn pas akuzave për mashtrim.“Kurthin” ish-banori i BB ia ngriti një familje në Boboshticë, e cila kishte një restorant, ku ai kishte qenë klient për disa vite. Duke pretenduar lidhjet brenda ministrisë dhe bashkisë që lehtësonin pjesëmarrjen në tender, Tozaj e bindi pronarin e restorantit që të merrte pjesë në tender. Megjithatë, Tozaj ka kërkuar si parakusht për tenderin një “iPhone Pro Max”, një laptop “iMac” dhe një shumë parash.

Pasi pronari i restorantit ka siguruar këto sende dhe para, Tozaj thuhet se është zhdukur.

Ky incident i shtohet historisë së Tozajt me ligjin. Ai ka qenë i dënuar më parë disa herë, duke përfshirë një dënim me 3 muaj burg në 2008, një dënim me 4 vjet në 2016 dhe një gjobë në 2017, të gjitha lidhur me akuzat për mashtrim dhe falsifikim dokumentesh.

Rasti nënvizon shqetësimet e vazhdueshme për praktikat mashtruese dhe nënvizon pasojat ligjore me të cilat përballen individët e përfshirë në aktivitete të tilla.

TË FUNDIT
3 orë
Kiara Tito pozon me vjehrrën dhe vogëlushen, Luizi: Të të dojë nusja nënën dhe nëna nusen është bekim
3 orë
“Edhe kjo më duhej…”, Luiz Ejlli pjesë e një seriali turk?
3 orë
Video/ Luizi publikon pamjet e ëmbla, shfaqet duke i kënduar Luna Marisë
1 ditë
Kiara Tito ndan pamjet e ëmbla nga pushimet (video)
2 ditë
Dea Mishel vazhdon të shkëlqejë me paraqitjet e saj verore

ME TE LEXUARA

2 ditë
Luiz Ejlli festoi ditëlindjen e 39, këngëtari ka një mesazh për të gjithë ndjeksit
2 ditë
Dea Mishel vazhdon të shkëlqejë me paraqitjet e saj verore
1 ditë
Kiara Tito ndan pamjet e ëmbla nga pushimet (video)
3 orë
Video/ Luizi publikon pamjet e ëmbla, shfaqet duke i kënduar Luna Marisë
3 orë
“Edhe kjo më duhej…”, Luiz Ejlli pjesë e një seriali turk?
3 orë
Kiara Tito pozon me vjehrrën dhe vogëlushen, Luizi: Të të dojë nusja nënën dhe nëna nusen është bekim

LEXO MË SHUMË

FB_IMG_1720980094785

Kiara Tito pozon me vjehrrën dhe vogëlushen, Luizi: Të të dojë nusja nënën dhe nëna nusen është bekim

luizi kiara

“Edhe kjo më duhej…”, Luiz Ejlli pjesë e një seriali turk?

luizi luna

Video/ Luizi publikon pamjet e ëmbla, shfaqet duke i kënduar Luna Marisë

Luizi Kiara

Kiara Tito ndan pamjet e ëmbla nga pushimet (video)

dea mishel

Dea Mishel vazhdon të shkëlqejë me paraqitjet e saj verore

luizi kiara

Luiz Ejlli festoi ditëlindjen e 39, këngëtari ka një mesazh për të gjithë ndjeksit

luizi kiara

Kiara zbulon pamjen nga ditëlindja e Luizit (video)

Luizi Kiara

Kiara dhe Luizi, puthje të zjarrta në pushime (foto)

arbana osmani

Arbana Osmani e konfirmon, rikthehet sërish në ekran

INFO

NA NDIQ