E papritur, Arteta i ka thënë Xhakës se nuk mund të largohet tani

INA
INA

29 Qershor, 2023

Megjithëse në fund të sezonit Granit Xhaka u përshëndet me tifozët e Arsenalit pasi largimi i tij dukej punë e kryer, duke se situata ka marr një kthesë të papritur.

Sipas portalit anglez “England365”, transferimi i Granit Xhakës te Bayer Leverkusen dukej punë e kryer, por gjithçka duket se ka ndryshuar kohët e fundit, me Mikel Arteta që ka marr situatën në kontroll.

Më konkretisht, sipas informacioneve mediumit në fjalë, trajneri spanjoll i ka bërë të qartë zviceranit se nëse “topçinjtë” nuk blejnë shpejt një futbollist në vend të tij, atëherë ai do të vazhdojë të jetë pjesë e Arsenalit edhe në edicionin e ri.

Madje, një gjë të tillë nuk do ta ndryshonte as ardhja e Declan Rice, pasi anglezi është më shumë i lidhur me pozicionin e Thomas Partey në mesfushë.

Andaj, duke ditur faktet se Xhaka është një lojtarë shumë i respektuar i ekipit dhe gjithashtu ka pasur sezonin e tij më të mirë ndonjëherë, Arteta mendon se qëndrimi i tij vetëm sa do forconte ekipin për sezonin 2023/24.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

montella

Zbulohet klauzola speciale, Federata Turke i ka vënë një kusht Montellës në kontratë

arsenal

Liverpooli, City, Arsenali e Chelsea luajnë sot në Carabao Cup

Ylber Ramadani

“Një regjisor i bukur dhe i pastër”, ja nota e Ramadanit pas ndeshjes me Juventusin

Armando Duka

Armand Duka flet pas zgjedhjes zv.president i UEFA-s

vedat-muriqi

VIDEO / “Pirati” Muriqi, me gol dhe asist ndaj Barcelonës

xavi cavi

Çavi flet pas barazimit me Majorkën e Muriqit: Kemi bërë shumë gabime

barcelona

Mallorca ndal me barazim Barcelonën, Muriqi protagonisti kryesor

Arda Guler

Sa i pafat, lëndohet përsëri Arda Guler

Jasir Asani

Jasir Asani flet hapur: Pa Sylvinho nuk do isha këtu

INFO

NA NDIQ