E papritur, Hashim Thaçi jep lajmin për ‘fundin’ e tij në politikë

0

Presidenti Hashim Thaçi ka treguar në një formë se pas përfundimit të mandatit do ta lë politikën.
“Pas e kam menduar gjatë – kam vlerësuar se duhet t’i kthehem vetes”, ka thënë ai në Pressing, shkruan Insajderi.“Jeta është më interesante sesa një orientim, do ta bëjë një punë jashtë politikës”.
“Tashmë Endriti i ka bërë 20 vjet, dhe shpesh më vjen keq pse i kam kushtuar kaq pak kohë”.
Ndryshe, Thaçi, ka ritheksuar disa herë, se do ta donte edhe një mandate në rolin e Presidentit, por duket se tashmë ka ndërruar mendim./Insajderi.