E pranon Inzaghi: Interi nuk është favorit me Manchester Cityn

Picture of INA
INA

01/06/2023

Simone Inzaghi pranon se Interi ‘sigurisht nuk është duke e nisur si favorit’ në finalen e Ligës së Kampionëve kundër Manchester Cityt, por ata e merituan plotësisht mundësinë e tyre për të luftuar për trofeun.

Përballja është në Stamboll më 10 qershor dhe ndërsa fituesit e Premier Ligës janë në letër favorit, pavarësisht nuk e ka fituar kurrë Ligën e Kampionëve, krahasuar me tre triumfet e mëparshme të Interit.

“Ka qenë një rrugëtim i gjatë dhe i vështirë, por është gjithashtu një finale që e fituam dhe e merituam plotësisht”, tha Inzaghi për Revistën e Ligës së Kampionëve UEFA, përcjellë lajmi.net.

“Kjo na bën shumë krenarë, kishte kaluar shumë kohë që një skuadër italiane kishte luajtur në finalen e Ligës së Kampionëve”.

Finalja do të jetë kundër Manchester Cityt, i cili ka dominuar në Premier Ligë nën drejtimin e Pep Guardiolës, por që deri më tani nuk ka mundur të fitojë Ligën e Kampionëve.

Megjithatë, trajneri e pranon që nuk e cilëson ekipin e tij si favorit ndaj kampionit anglez.

“Sigurisht që nuk po e nisim si favoritë, por kjo është ajo që e bën futbollin kaq të mrekullueshëm,” vazhdoi Inzaghi.

“Ne jemi përballë një prej skuadrave më të forta në botë, me një trajner që të gjithë e njohin. Të gjithë së bashku, ne kemi dëshmuar se mund të arrijmë gjithçka, tani duhet të kurorëzojmë gjithçka që kemi bërë deri më tani me këtë finale emocionuese.”

TË FUNDIT
5 orë
Spanja kampione e Evropës
18 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
18 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
18 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
19 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

ME TE LEXUARA

19 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024
18 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
18 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
18 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
5 orë
Spanja kampione e Evropës

LEXO MË SHUMË

IMG_4367

Spanja kampione e Evropës

spanja

Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në…50 mijë euro

southgate

Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca

euro 2024 gjermani

Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

euro 2024 gjermani

Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024

spanja-vs-anglia

Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët

Dështimi i sulmuesve në Euro 2024 – çfarë thonë ekspertët dhe a ka ndryshuar tashmë loja

INFO

NA NDIQ