E quajti ‘fashiste’ dhe ‘raciste’, kryeministrja italiane e padit këngëtarin

ina-online
ina-online

03/08/2023

Këngëtari italian, pjesë e grupit Placebo, Brian Molko është nën hetim pasi ka quajtur kryeministren italiane Giorgia Meloni si ‘raciste’ dhe ‘fashiste’.

Akuzat u hodhën javën e kaluar, teksa Molko ishte duke performuar në një koncert të tijin në Torino.

“Giorgia Meloni fashiste, raciste”, bërtiti artisti.

Sipas kodit penal italiane, “Shpifja publikisht kundër shtetit” quhet vepër penale dhe dënohet me gjobë, e cila mund të variojë nga 1000-5000 euro.

 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

luizi kiara

Nuse me fat! Kiara krenare për arritjet e Luizit

Luizi Kiara klipi

“Luani që kishte humbur…”/ Luizi bën përshkrimin e veçantë ku dhe Kiara replikon (Foto)

RUDINA

Një mesazh nga Rudina Dembacaj: S’duhet të lejojmë askënd të na vendosë kufijt e nënshtrimit

ronaldo

Vazhdon provat intensive me balerinën, Ronaldo Sharka do të rikthehet në “Dancing with the Stars”?

arbana-osmani-bbv

‘Nuk ka rëndësi kush e ka fajin’, Arbana Osmani reagon mes aludimeve për moderimin e BBV

agron

Agron Llakaj i përgjigjet ftesës për Big Brother VIP

vajza ilirit

Emily Shaqiri, e bija e Ilir Shaqirit, kthehet në idhull për adoleshentët në Netflix

Screenshot_2023-12-07-16-32-05-754_com.android.chrome-edit

Kiara dhe Luizi shkëmbejnë puthje në alpet zvicerane (Video)

sara HOXHA LEDRI

Sara Hoxha shihet në krahët e këtij mashkulli, nuk është Ledri

INFO

NA NDIQ