E zbulon këshilltari i Berishës: Si do të regjistrohemi në zgjedhjet e 14 majit

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

05/03/2023

Akil Kraja, këshilltari i Sali Berishës, deklaroi se Partia Demokratike do të bëjë një koalicion të gjerë për zgjedhjet lokale të 14 majit.

Në emisionin “Review” në Euronews Albania, Kraja u shpreh se çdo forcë politike që do të bashkohet me opozitën, është e mirëpritur.

“Koalicion, ka 30 vite Shqipëria, me koalicion garon, nuk e kuptoj pse po e bëjmë kaq të madhe. Po, sigurisht. Çdo forcë politike, kush do që të bashkohet me opozitën, do bashkohet. Është e hapur dera. Ata që duan të garojnë për të humbur, do garojnë për të humbur. Kaq e thjeshtë, kështu ka qenë gjithmonë”, theksoi ai.

Gjykata e Apelit vendosi të premten që ta rrëzojë vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë që i dha të drejtë Sali Berishës të marrë drejtimin e Partisë Demokatike dhe ktheu çështjen për rigjykim.

Vendimi i Shkallës së Parë, që u mor më 25 mars të vitit të kaluar, e njohu si të ligjshëm Kuvendin Kombëtar të PD-së dhe vendimet që u morën prej tij në dhjetor të vitit 2021.

Vendimi u ankimua nga Enkelejd Alibeaj. Pas verdiktit të gjykatës, Sali Berisha në një deklaratë për media, tha se vendimi ishte politik.

TË FUNDIT
5 orë
Gazetari Mehmeti: “Vlora ka filluar të reflektojë, janë ulur çmimet e çadrave
15 orë
Blendi Fevziu: 10 euro një shishe uji në jug, na marrin për budallenj. Po ja marrin frymën pushuesve me çmimet
19 orë
PS-PD bien dakord: 2/3 e listave zgjedhore e hapur! 1/3 të emrave e cakton kryetari i partisë (VIDEO)
1 ditë
Ulen çmimet në Vlorë, hotelet raportojnë 80% të rezervimeve
1 ditë
Tërmeti ‘shkund’ Shqipërinë, ndihen lëkundje të forta në disa qytete

ME TE LEXUARA

1 ditë
Tërmeti ‘shkund’ Shqipërinë, ndihen lëkundje të forta në disa qytete
1 ditë
Ulen çmimet në Vlorë, hotelet raportojnë 80% të rezervimeve
19 orë
PS-PD bien dakord: 2/3 e listave zgjedhore e hapur! 1/3 të emrave e cakton kryetari i partisë (VIDEO)
15 orë
Blendi Fevziu: 10 euro një shishe uji në jug, na marrin për budallenj. Po ja marrin frymën pushuesve me çmimet
5 orë
Gazetari Mehmeti: “Vlora ka filluar të reflektojë, janë ulur çmimet e çadrave

LEXO MË SHUMË

vlora-bregdeti-shqiptar

Gazetari Mehmeti: “Vlora ka filluar të reflektojë, janë ulur çmimet e çadrave

Blendi Fevziu

Blendi Fevziu: 10 euro një shishe uji në jug, na marrin për budallenj. Po ja marrin frymën pushuesve me çmimet

kuvendi-i-shqiperise

PS-PD bien dakord: 2/3 e listave zgjedhore e hapur! 1/3 të emrave e cakton kryetari i partisë (VIDEO)

vlora2

Ulen çmimet në Vlorë, hotelet raportojnë 80% të rezervimeve

termet

Tërmeti ‘shkund’ Shqipërinë, ndihen lëkundje të forta në disa qytete

durres plazh deti

Vdes një pushues në plazhin e Durrësit

Spartak Ngjela

Shpërthen avokati shqiptar: Politika greke përkrah një hajdut dhe vrasës si Beleri

Saranda

Hotelet në Sarandë dhe Ksamil ulin çmimet, nisin fushata në rrjete sociale

Kembim valutor euro dollar

Këmbimi valutor/ Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja? Me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro

INFO

NA NDIQ