Edhe 48 biznese të tjera janë regjistruar në adresa “Kosovo i Metohija, Serbia”

INA
INA

30/07/2023

Analisti kosovar, Xhevdet Pozhari ka bërë të ditur se edhe 48 biznese të tjera qenkan regjistruar në adresa “Kosovo i Metohija, Serbia”.

“Për 10 ditë pune nga Komisioni për verifikimin e dosjeve në Agjencinë për Regjistrimin e Bizneseve në Kosovë, nga 660 dosje sa qenkan kontrolluar deri më tani, përveç Klan Kosova dhe Artmotion, edhe 48 biznese të tjera qenkan regjistruar në adresa “Kosovo i Metohija, Serbia”, Djakovica, Peç, Gilane…

Thashë t’ju kallxoj kolegëve që kanë me dal në protestë se duhen me e bo një kalendar aktivitetesh protestuese edhe për këto bizneset tjera. Masi keni vendos me mbrojt oligarkë dallaveregji, në “emër të fjalës së lirë”, duhet me protestu edhe për këta tjerët.

Mandej, ky numër ka gjasa të rritet në vazhdimësi se kish shumë që po bëjshin kësi “gabime teknike”. :p”, ka shkruar ai. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

radojcic milan

Konfiskohet një anije me shpejtësi të madhe e Radojiçiqit, ishte fshehur në depon e Radule Stevic

kqz-kosove

Partia politike “Srpska Demokratija”, regjistrohet zyrtarisht në Kosovë

Liridona ademaj

Përse e vrau Naimi gruan e tij? Gazetari zbulon pistat e hetimit: Ka qenë person i fuqishëm

sali mustafa

Më 14 dhjetor shqiptohet aktgjykimi i Apelit për Salih Mustafën

Liridona ademaj

Vrasja e Liridonës, avokati hedh dyshime të forta: Naimi mund të jetë i përfshirë në një tjetër krim të rëndë

IMG_6974

Pse e vrau Liridonën? Babai i Naim Murselit: Pyetje 1 milion dollarëshe! Ndoshta është kërcënuar nga politika ose…

tome-gashi

Sa vite burg mund të dënohet Naim Murseli? Avokati zbulon 2 skenaret që do të përdorë 33-vjeçari për t’u mbrojtur

Naim Murseli foto me Behgjet Pacollin

‘Liridonën dhe Naimin i njohu Pacolli’, ish-presidenti i Kosovës tregon pse mungoi në varrimin e 30-vjeçares

Naim Murseli

Avokatja: Suedia mund të kërkojë ekstradimin e Naim Murselit

INFO

NA NDIQ