Edhe 9 shtetas të Maqedonisë së Veriut largohen nga Izraeli

ina-online
ina-online

11/10/2023

Ministria e Jashtme njoftoi se edhe 9 qytetarë të Maqedonisë së Veriut u larguan nga Izraeli, përmes rrugëve të ndryshme të transportit, përkatësisht: katër me fluturim për në Athinë, tre për në Jordani dhe dy për në Beograd.

Numri i përgjithshëm për tre ditët e fundit është rritur në 40 qytetarë të RMV-së që janë larguar nga Izraeli, përcjell INA.

Ambasada e Maqedonisë së Veriut në Tel Aviv tha se është në komunikim të vazhdueshëm me të gjithë qytetarët tanë në Izrael dhe në koordinim me shtabin e krizës në Ministrinë e Punëve të Jashtme. Numri i saktë i qytetarëve tanë që kanë aplikuar për ndihmë për largimin e tyre nga Izraeli po ndryshon vazhdimisht, por aktualisht nuk i kalon 100 qytetarë tanë. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

TABANOC-696x522

Kapen 13 sirianë në afërsi të vendkalimit kufitar “Tabanoc”

bullgari-maqedoni

OKB: Bullgaria t’i garantojë të drejtat e pakicës maqedonase

Izet Mexhiti kasami opozita len lidhja

LEN: BDI së pari i mashtroi shqiptarët me Naser Zyberin, tani për së dyti me Talat Xheferin si kryeministër teknik-administrativ

sela

Ndërroi jetë aktivisti i ASH-së, Emri Bislimi

arrestime terrorizem shkup

Ndalohet një 20-vjeçar nga Kumanova, kapet me lëndë narkotike

naser zyberi

Zyberi me rastin e 10 dhjetorit: Secili ka të drejtë të jetojë një jetë normale

Bujar Osmani

Osmani: Shqiptarët përdoren si temë rezervë për pozicione më të mira elektorale nga partitë nacionaliste maqedonase!

vucic

Vuçiq: Infrastrukturë gazi edhe drejt Maqedonisë së Veriut!

lsdm vmro

Vrasësi dhe vrasjet shfrytëzohen për politikë ditore/ VMRO-ja dhe LSDM-ja vazhdojnë të kërkojnë përgjigje nga njëra-tjetra

INFO

NA NDIQ