Edhe biznesmeni Kamçev doli nga paraburgimi me 11 milionë euro kaucion

Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/01/2022

Pas më pak se dhjetë muaj në paraburgim në burgun e Shutkës, biznesmeni Orce Kamçev do të jetë i lirë. Megjithatë ai edhe për festën e Vitit të Ri nuk ishte në burg, pasi që me arsyet se kishte probleme shëndetësore u dërgua për trajtim mjekësor në Spitalin Sistina.

Gjykata e Apelit sot vendosi pranimin e garancisë prej gati 11 milionë eurosh, për tia hequr masën e paraburgimit.

Ai do të jetë i lirë dhe se i janë konfiskuar vetëm dokumentet e udhëtimit. Informacioni konfirmohet nga gjykata e Apelit. Ata theksojnë se tani do të duhet të përfundojnë procedurat për regjistrimin e hipotekës, pas së cilës Kamçev do të mbrohet nga liria në rastin “Parcelat në Vodno”.

Duke qenë se Kamçevi po trajtohet në Spitalin Sistina, ku ka festuar Vitin e Ri, praktikisht nuk do të kthehet në burg, por do të shkojë në shtëpi menjëherë pas trajtimit.

Ankesa është lënë në fuqi dhe masa e paraburgimit është hequr duke pranuar garanci. 10.996.453 euro, disa janë në pasuri të paluajtshme, disa janë me para në dorë, thonë nga Apeli për “A1on”.

“A1on” ka kontaktuar edhe me avokatin e tij Elenko Milanov, i cili ka treguar se kanë bërë dy ankesa, njëra për gjendjen shëndetësore të Kamçevit dhe tjetra për lirimin me kusht. Milanov nuk e dinte në detaje se në çfarë konsiston garancia, por theksoi se disa janë pasuri të paluajtshme dhe disa janë para në dorë.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1058

Irani thotë se ka përfunduar me sulmin ndaj Izraelit, i kërkon SHBA-së të “qëndrojë larg”

bujar osmani

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, Osmani: Dje paralajmërova, t’i themi stop fushatës së zezë dhe luftës hibride

IMG_1055

Mexhiti në Kumanovë: Na duhen njerëz që punojnë, e jo që flasin dhe zhvasin

IMG_1054

Taravari: Fitorja jonë vjen për shkak të bashkimit, nuk ka alternativë tjetër përveç ndryshimit

08640000-0a00-0242-2f7c-08d9c5599401_w408_r1_s

Irani nis dronë drejt Izraelit si shenjë hakmarrjeje

2e2960a3-c8a2-44b9-b1e2-1a8b2b89134c

Kasami nga Kumanova: Ndryshimi po vjen! VLEN së shpejti do udhëheq Qeverinë dhe të gjitha komunat shqiptare

IMG_1049

Fronti Europian në Prespë/ Ahmeti: Fronti Europian dinë vetëm të fitojë

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin: Shumica e të burgosurve politikë në raste të montuara janë shqiptarë

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

INFO

NA NDIQ