Edhe ish-ministri Spiro Ristovski lirohet nga paraburgimi shtëpiak

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

08/02/2022

Ish-ministri i Arsimit dhe Shkencës i dënuar në lëndën gjyqësore “Organizatorë të 27 prillit”, Spiro Ristovski, pas shtatë muajve do të del nga paraburgimi në shtëpi.

Siç raporton “A1on” ai ka ofruar garanci te Këshilli Penal dhe është pranuar, ndërsa nuk dihet ende sa është velra e pronës së ofruar si garanci.

“Duke vepruar me propozim të të akuzuarit, u soll vendimi ku pranohet propozimi për heqjen e masës së paraburgimit me garanci me pronë”, thonë nga Gjykata Penale.

Ristovski kaloi disa muaj në paraburgim shtëpiak edhe pse është i dënuar me 6.3 vite burg, ndërkaq javën e kaluar u lirua Trajko Veljanovski

TË FUNDIT
17 minuta
Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë
23 minuta
Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!
24 minuta
Macron: Unë me të vërtetë mendoj se Evropa jonë mund të vdesë
2 orë
Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re
3 orë
Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut

ME TE LEXUARA

1 ditë
Osmani: Mosrespektimi i vullnetit kthen “shumicën” para Marrëveshjes së Ohrit!
17 minuta
Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë
1 ditë
Ditën kur mbushi 17 vite granata ia mori jetën Jonuz Zymberit (VIDEO)
1 ditë
Myftiu i Beogradit thotë se kombi serb nuk është gjenocidal: Serbia ime nuk e meriton këtë
10 orë
Zyrtarë të KFOR-it negociuan për tërheqjen e sulmuesve në Banjskë, zbardhet dokumenti
1 ditë
Policia e Maqedonisë thotë se e arrestoi, Fero duke shijuar kafe në Shkup
1 ditë
Ekspertët, digjitalizimi në Maqedoni është i domosdoshëm jo vetëm për anëtarësim në BE, por edhe për zhvillimin ekonomik
1 ditë
Haradinaj: Kurti po do zgjedhje, sepse u ka premtuar ndërkombëtarëve....

LEXO MË SHUMË

xhevdet hajredini ali ahmeti

Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë

micotakis mitsotakis

Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!

Makron Macron

Macron: Unë me të vërtetë mendoj se Evropa jonë mund të vdesë

arben taravari

Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re

mural shtepia shendetit kumanove

Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut

Dimitar-Apasiev-007-scaled

Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI

fronti evropian

Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

nexhmedin spahiu

Spahiu: Isha në Beograd, kondukteri s’mi mori dinarët, tha ‘nuk guxoj prej Albin Kurtit’ (VIDEO)

ukraine

Rusia sulmon një qendër tregtare në Kharkiv, 12 persona humbin jetën, mbi 40 të tjerë plagosen

INFO

NA NDIQ