Edhe Kante drejt Arabisë Saudite

INA
INA

7 Qershor, 2023

Ylli i Chelseat, N’Golo Kante, është në prag të bashkimit me klubin e Arabisë Saudite, Al Ittihad, në një transferim të lirë.

Sipas raportit nga gazetari Fabrizio Romano, detajet përfundimtare po diskutohen, ndërkohë që më pas pritet që propozimi të pranohet.

Drejtorët e Al Ittihad tashmë kanë mbërritur në Londër për t’u lidhur me delegacionin saudit të PIF për të përgatitur dokumentet.

Sipas kontratës, Kante do të paguhet 100 milionë euro në vit, deri në vitin 2025, përcjell rtv21.tv.

Ylli i fundit që iu bashkua klubit Al Ittihad është sulmuesi veteran i Real Madridit, Karim Benzema.

Arabia Saudite po vazhdon me përpjekjet për ta bërë Lindjen e Mesme fokusin kryesor të futbollit, ndërkohë që edhe Hakim Ziyech dhe Pierre Aubameyang po flitet se janë afër transferimit në klubet arabe. /21Media

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-09-22-22-29-57-752-edit_com.android.chrome

Driton Kuka: Me zjarr, ujë dhe me xhudon e Kosovës s’ka lojë

caci-xavi-hernandez

Xavi me kontratë të re te Barcelona

ronaldo

Cristiano Ronaldo vishet me rroba arabe për Ditën Kombëtare të Arabisë Saudite

nagelsman

Gjermania, Nagelsmann: Këtu, për të fituar Europianin

degea

De Gea po mendon pensionimin

inter

Fond i Lindjes së Mesme, gati për të blerë Interin

kombetarja

UEFA dënon Shqipërinë për ndeshjen me Poloninë…

caci-xavi-hernandez

Xavi zgjat kontratën me Barcelonën

fc shkupi

Voska përballet me Shkupin, Vardari me Gostivarin

INFO

NA NDIQ