Edhe një shqiptar në Bundesliga (FOTO)

ina-online
ina-online

30/01/2024

Prej muajsh ka vazhduar tensioni mes futbollistit Agon Elezi dhe klubit të tij kroat Varazhdini, për të cilin mesfushori i Maqedonisë së Veriut nuk ka luajtur që nga 5 nëntori.

“Shqiptari nuk dëshiron të vazhdojë kontratën me klubin aktual dhe shkak për këtë është dëshira e tij për të shkuar në një ambient tjetër”, shkruan mediumi maqedonas “Sportmedia”.

Mediat kroate kanë bërë të ditur mëngjesin e sotëm se Bochum është sfida e radhës për Agon Elezin, i cili në ditët në vijim pritet të finalizojë transferimin në Bundesliga I.

Bochum është në vendin e 14-të në Gjermani dhe do të jetë një sfidë e madhe për vetë Elezin.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dybala

Shënoi tre gola ndaj Torinos, Dybala: Te Roma shijoj të tashmen, dua të fitoj trofe!

Ilir-Daja-

Ilir Daja vazhdon kontratën me Ballkanin deri në vitin 2026

xhaka-zvicra

Xhaka: Jam shqiptar, me babë, babgjysh e gjak

Mesi ronaldo

Ronaldo apo Messi? Ja si përgjigjet Deco

zidane-1-600x360

Zidan: Rikthimi në Itali? Pse jo, çdo gjë mund të ndodh

Anceloti

Ancelotti shpjegon arsyen pse nuk e futi në lojë Arda Gulerin në ditëlindjen e tij

belingam real madrid

Reali marshon sigurt drejt titullit, kalohet edhe “pengesa” Sevilja

kristijan asllani

Shans i artë për Asllanin/ E konfirmojnë mediat italiane, mesfushori shqiptar piketohet titullar edhe në 3 duelet e ardhshme

luka modric

Refuzoi ofertën e Real Madrid, mediet kroate zbulojnë të ardhmen e Modric

INFO

NA NDIQ