Edhe sot temperatura tropikale, deri 38 gradë

0

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me diell dhe i nxehtë. Do të fryjë edhe erë mesatare nga drejtimi verilindor.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 10 deri 19 gradë celsius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 31 deri 38 gradë celsius. Indeksi UV do të jetë 8.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë me diell dhe stabil, si dhe me rritje të temperaturave ditore.