Edi Paloka: Presim zgjedhje të parakohshme

0

I ftuar në “Tempora” nga Sonila Meço në TV Ora, Edi Paloka është shprehur se opozita pret që të zhvillohen zgjedhje të parakohshme pas implementimit të reformës zgjedhore.

Paloka: Presim që së shpejti të ketë zgjedhje të parakohshme. 9 kushtet e Bundestagut pas reformës zgjedhore, duhet që kjo reformë të implemtohet në zgjedhje. Është thënë në mënyrë publike dhe jopublike se pas reformës zgjedhore duhet të përgatitet për zgjedhje të parakohshme. Gazetarë, opinionistë, sot duhet të reagojnë të gjithë shqiptarët. Hajde t’i gjejmë të gjitha mënyrat.