Edi Rama as që i bën hesap drejtuesit e partive të vogla në Maqedoni

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/01/2023

Bekim Qoku

1. Edi Rama as që i bën hesap drejtuesit e partive të vogla në MV si puna e ASH, Alternativa apo Besa. Aspak. Fare. Marrëdhënia e Edit është vetëm me Aliun, me “kryeplakun”. Të tjerët janë vetëm kusur. Që do të thotë se

2. darka e nesërme nuk shtrohet për Aliun, sepse Aliu është bashkëshrues i darkës, por për partitë e vogla, për “kusurin”, të cilat

3. duke shkuar te Edi, kryeministri i shqiptarëve, kujtojnë se do ta legjitimojnë veten si figura relevante politike, pa e kuptuar se ata me këtë rast e legjitimojnë, në fakt, vetë Edin, që s’i ka mbetur më asnjë përbërës, asnjë element kombëtar, por vetëm kulisa politike si kjo e darkës së nesërme, ku

4. paraprakisht Edi me Aliun janë dakorduar për skenarin e darkës. Aty, protagonistët kryesor do të jenë padyshim Edi dhe Aliu. Ata do t’i japin tonin darkës, mbi 80% të kohës. Menduh Thaçi në rolin e antiheroit do bëj gjoja rebelin apo jokonformistin, por që gjithçka është brenda skenarit të Edit dhe Aliut. Të tjerët …

5. Ndonëse drejtuesit e partive të vogla do të kenë probleme me tretjen më pas, jam i sigurt se ushqimi do të jetë të paktën i shkëlqyer.

TË FUNDIT
15 minuta
Loja s’ka fund! Fronti Europian, përmes Arbër Ademit: Nuk e pranojmë rezultatin në zonën 6
17 minuta
Sela: Nuk ka përfunduar rivotimi por nuk mbaruar cirku që u përgatit
1 orë
“Dallëndyshja e kujtesës", rikthehet në Tetovën e Nexhat Pustinës
2 orë
Azizi: VLEN nga sot ka plus një deputet
2 orë
VLEN i merr një deputet Frontit në njësinë 6

ME TE LEXUARA

2 ditë
Bastiset shtëpia dhe ambientet e zyrës të prokurorit Ixhet Memeti, dyshohet për mitmarje
15 orë
Mbi 1,400 akademikë izraelitë kërkojnë përfundimin e luftës në Gaza
2 orë
VLEN i merr një deputet Frontit në njësinë 6
1 ditë
Avioni goditet nga turbulencat në ajër, humb jetën një pasagjer, plagosen 30 të tjerë
11 orë
Banorët e Likovës fillojnë me paraqitjen e dëmeve bujqësore pas reshjeve të djeshme
1 ditë
Breshër me madhësi sa kokrra e arrës në fshatin Hotël të komunës së Likovës

LEXO MË SHUMË

arber ademi

Loja s’ka fund! Fronti Europian, përmes Arbër Ademit: Nuk e pranojmë rezultatin në zonën 6

ziadin sela

Sela: Nuk ka përfunduar rivotimi por nuk mbaruar cirku që u përgatit

emin azemi

“Dallëndyshja e kujtesës”, rikthehet në Tetovën e Nexhat Pustinës

adnan azizi

Azizi: VLEN nga sot ka plus një deputet

VLEN FRONTI

VLEN i merr një deputet Frontit në njësinë 6

fronti evropian

Fronti Evropian ruan deputetin e katërt në njësinë e 5-të zgjedhore

spiunim-bullgari-nato

Kosova, zyrtarisht në agjendën e AP të NATO-s

okb

Maqedonia e Veriut në mesin e 38 vendeve bashkësponsor për rezolutën e gjenocidit në Srebrenicë

ixhet memeti

Afera me €10000, Ixhet Memeti: S’kam bërë asgjë kundërligjore, nuk e njoh Boro Stojçevin

INFO

NA NDIQ