Edi Rama e quan fenomen unikal Dritan Abazoviqin (FOTO)

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

13/01/2023

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është shprehur i lumtur që ka marrë pjesë në ceremoninë e dorëzimit të titullit Doctor Honoris Causa, kryeministrit të Malit të Zi, Dritan Abazoviq.

Rama përmes një shkrimi në Facebook e ka quajtur fenomen unikal kryeministrin malazez, Dritan Abazoviq.

“Kënaqësi pjesëmarrja sot në ceremoninë e dorëzimit të titullit Doctor Honoris Causa, kryeministrit Dritan Abazoviç dhe privilegj mundësia për të thënë disa fjalë rreth librit të tij, “Kritika e Etikës Globale”, i cili është një pasqyrë e dobishme për të kuptuar rrënjët e një fenomeni unikal politik si themeluesi i lëvizjes URA. Urime të përzemërta, me admirim”.

https://www.facebook.com/ediramaal/posts/723649452464052

 

TË FUNDIT
4 orë
Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21
4 orë
Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet
6 orë
Kurti me kandidatët e PVD-së nga Lugina e Preshevës në Prishtinë: Të dielën votoni për ndryshimin!
6 orë
Mediat serbe propagandë shtrembëruese për pikat turistike shqiptare, duke i quajtur si serbe (FOTO)
6 orë
Geer: Qeveria e re ta vazhdojë rrugën europiane të vendit

ME TE LEXUARA

19 orë
Kacarkas i mbaron mandati, pasardhësi i saj do të bëhet i ditur në fund të kësaj jave
6 orë
Kurti me kandidatët e PVD-së nga Lugina e Preshevës në Prishtinë: Të dielën votoni për ndryshimin!
15 orë
Ndërroi jetë ish-luftëtari i UÇK-së, Vaid Sali
12 orë
VLEN: BDI të reformohet, e jo të bojkotojë
18 orë
Alarm për bomba në 35 shkolla fillore në Greqi
4 orë
Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet
15 orë
Kasami: Po finalizohet marrëveshja për ministrat dhe zv/ministrat

LEXO MË SHUMË

IMG_2557

Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21

IMG_2555

Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet

albin kurti prishtine

Kurti me kandidatët e PVD-së nga Lugina e Preshevës në Prishtinë: Të dielën votoni për ndryshimin!

shkodra

Mediat serbe propagandë shtrembëruese për pikat turistike shqiptare, duke i quajtur si serbe (FOTO)

dejvid daviv gir geer

Geer: Qeveria e re ta vazhdojë rrugën europiane të vendit

IMG_2550

Visar Ademi: Për fat të keq në 20 vitet e kaluara politikanët shqiptarë më tepër kanë shikuar llogaritë e tyre bankare se sa të drejtat tona

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Ministria e Drejtësisë: Dënojmë gjuhën denigruese të VMRO-së ndaj institucioneve shtetërore

qeveria-750x430

Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja

vmro

VMRO-DPMNE: Kacarska ka lënë një faqe të zezë në historinë e Gjykatën Kushtetuese

INFO

NA NDIQ