Edi Rama fton në Tiranë liderët e partive shqiptare të RMV-së?!

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

06/01/2023

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, siç mëson jozyrtarisht Almakos, i ka ftuar në një takim – të martën të gjithë liderët e partive politike të shqiptarëve nga Maqedonia e Veriut.

Pra, kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, ai i ASH-së, Arben Taravari, i BESËS, Bilall Kasami po ashtu edhe kreu i Alternativës, Afrim Gashi, do të jenë pjesë e një tryeze të organizuar nga Rama në Tiranë për të diskutuar për aktualitetin politik në RMV, por edhe çështje të tjera në Ballkan.

E se çka do të del si konkluzon nga ky takim i Ramës me kryetarët e partive shqiptare të RMV-së, do të presim deri të martën për të kuptuar më mirë.

TË FUNDIT
3 orë
Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit
3 orë
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!
6 orë
Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin
8 orë
Taravari: Po vjen koha e profesionistëve! Po vjen koha që të respektohet aftësia e secilit!
8 orë
Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO

ME TE LEXUARA

16 orë
Ministria e Arsimit injoron me zero denarë dy universitetet shqiptare për zhvillimin e resurseve laboratoroike
10 orë
Gerapetritis: Marrëveshja e Prespës duhet të respektohet
15 orë
Maqedoni e Veriut, më 22 maj rivotime në disa qendra votimi
8 orë
Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron
15 orë
Më 23 maj Siljanovska Davkova do ta realizojë vizitën e parë jashtë vendit
8 orë
Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO
14 orë
Veseli: 55 biznesmenë turq të interesuar për investime në Maqedoni, së shpejti në vizitë

LEXO MË SHUMË

stefan andonovski

Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit

elizabet liz alen allen

Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!

izet mexhiti

Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin

arben taravari

Taravari: Po vjen koha e profesionistëve! Po vjen koha që të respektohet aftësia e secilit!

qeveria

Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO

mickoski

Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron

Jorgos Gerapetritis

Gerapetritis: Marrëveshja e Prespës duhet të respektohet

stefan andonovski

Qeveria e re/ Andonovski për REL: Synojmë shumicën prej 2/3 në Kuvend!

vmro vlen

Nesër vijojnë bisedimet mes VMRO-DPMNE dhe VLEN, në tryezë “kulaçi qeveritar”?

INFO

NA NDIQ