Edi Rama nesër viziton Shkupin

Picture of INA
INA

05/07/2023

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do të realizojë vizitë në Maqedoninë e Veriut, transmeton TV21.

Ende nuk është bërë e ditur agjenda, por mësohet se ai në kuadër të vizitës së tij, krahas me kreun shtetëror, do të takohet edhe me liderët e partive politike shqiptare.

Kjo vizitë e Ramës vjen në një periudhë të ndjeshme në rajon dhe në Maqedoninë e Veriut. Tensionet në veri të Kosovës, distancimi nga iniciativa rajonale “Ballkani i Hapur” dhe procesit të negociatave në Maqedoninë e Veriut për realizimin e ndryshimeve kushtetuese, që janë parakusht për procesin eurointegrues të përbashkët të Shkupit dhe Tiranës./TV21

TË FUNDIT
7 orë
CNN zbulon prapaskenat, ja kur e mori Joe Biden vendimin përfundimtar për t’u tërhequr nga gara për President
8 orë
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur
11 orë
Mexhiti në mesin e mërgimtarëve:Ju po mbani gjallë frymën e atdheut
11 orë
Presidenti Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale
16 orë
Një shpërthim i fuqishëm pranë liqenit të Ujmanit

ME TE LEXUARA

20 orë
Ethet e turizmit! A rrezikohet të na kthehet në një bumerang
17 orë
Azizi: Ruani paratë për avokatët që duhet tu mbrojnë për krimin, mos i harxhoni për politika ditore!
20 orë
LIVE/Kjo është gjendja në pikat kufitare, pritje dhe kolona
17 orë
VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët
20 orë
Kush mund ta zëvendësoj Bajdenin, 5 kandidatë në lojë, Harris më e preferuara
17 orë
I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!

LEXO MË SHUMË

Biden

CNN zbulon prapaskenat, ja kur e mori Joe Biden vendimin përfundimtar për t’u tërhequr nga gara për President

Screenshot_20240721_232714

Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur

FB_IMG_1721587620945

Mexhiti në mesin e mërgimtarëve:Ju po mbani gjallë frymën e atdheut

Biden

Presidenti Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale

ujmani

Një shpërthim i fuqishëm pranë liqenit të Ujmanit

mickoski djali

LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!

vmro-bdi

VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje

Aksidenti-600x360

Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar

moti Vapa nxehti temperaturat

I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!

INFO

NA NDIQ