Edi Rama sot në Kosovë! Presidentja Vjosa Osmani e pret në takim, Kurti pret ende përgjigje

ina-online
ina-online

6 Korrik, 2023

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama sot do të nisë turin e tij në Ballkan.

Sot në orën 11.00 do takohet me homologun e Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski.

Nga atje, do niset për një vizitë në Kosovë, ku do të qëndrojë edhe nesër.

Në Prishtinë, Rama pritet të takohet me presidenten Vjosa Osmani dhe kryeparlamentarin, Glauk Konjufca.

Takimi do të fillojë në orën 16:00.

Një ditë para vizitës së Ramës në Kosovë, kryeministri Albin Kurti në një konferencë për shtyp deklaroi se do të takohej me homologun e tij, vetëm pas mbledhjes së përbashkët të dy qeverive. Ndryshe, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, refuzoi t’u përgjigjet publikisht deklaratave të Kurtit, duke njoftuar se do të flasë gjatë ditës së sotme në Prishtinë.

Pas Kosovës, Rama do të udhëtojë drejt Bosnjës, pastaj në Mal të Zi si dhe e mbyll turin e tij në Serbi.

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në faqen e tij zyrtare në Facebook, dy foto me agjendën e tij për datën 6 dhe 7 korrik.

Agjenda e plotë KETU

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-09-28-22-20-50-209-edit_com.android.chrome

“Unë të kapi për fyti”, “Kur ta nxo, e shkeli në fyt”, eskalon situata në studio, nervozohet analisti Astrit Gashi

Screenshot_2023-09-28-21-52-07-885-edit_com.facebook.katana

Vdekja e të riut shqiptar në kufirin me Serbinë, reagon familja Muçiqi

albulena haxhiu3

Edhe Albulena Haxhiu i përgjigjet kryeministrit Rama

spartak

Avokati Ngjela zbërthen skenarët e Vuçiçit

rama kurti

‘KFOR të marrë nën kontroll veriun’/ Kurti i përgjigjet Ramës

kovacevski talat xhaferi kuvend

Kovaçevski: Nuk do të ketë amnisti për të dënuarit e rastit “Monstra”

burgu-idrizove

Ligji për amnisti në Maqedoni, pritet lirimi i 286 të burgosurëve

Canak

Çanak tronditë Serbinë: Grupet kriminale u mbështetën nga qeveria e Serbisë

IMG_5594

Pse Perëndimi është i butë ndaj Serbisë?

INFO

NA NDIQ