Edon Zhegrova vazhdon shkëlqimin në Francë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

25/02/2023

Edon Zhegrova ka vazhduar formën e mirë me Lille, ku ka asistuar ndaj Brestit, në kuadër të xhiros së 25-të të Ligue 1.

Anësori harkoi nga këndi në minutën e 60-të, ndërsa Bafode Diakite, shënoi me kokë për rezultatin 1-1.

Zhegrova që luajti deri në minutën e 65-të, u vlerësua shumë për paraqitjen në fushë.

Lille arriti fitore me rikthim ndaj Brest me rezultat 2-1.

Ky ishte asistimi i katërt i sezonit deri tani në Ligue 1 për 23-vjeçarin, që ka edhe një gol të shënuar.

Me këtë fitore Lille ngritët në pozitën e pestë në tabelë me 44 pikë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

xavi

​Xavi kapet sërish me arbitrat: E panë të gjithë, është turp

Bellingam Real Barca

Reali i Madridit i palodhur! Triumfon në limite ndaj Barcelonës

struga trim lum

Fiton Struga, Shkëndija humb, Shkupi vetëm barazim

griezman

Atletico blindon liderin e skuadrës, drejt rinovimit me sulmuesin

de jong

Lëndimi i tretë në të njëjtin vend, De Jong nuk do të luajë këtë sezon me Barcelonën

Bernardo Silva 2

Real Madrid ndërhyn në merkaton e Barçës, madrilenët tentojën lojtarin e Cityt

anceloti

Ancelotti flet për golin e papranuar të Yamal dhe penalltinë e Vazquez

fc shkupi

FC Shkupi shkarkon trajnerin Mladen Zhizhoviq! Kush do ta drejtoj ekipin shkupjan

futboll

KF Besa vetëm një pikë larg inkuadrimit në Ligën e Parë

INFO

NA NDIQ