Efekti “Real Madrid”, Mbappes i shtohen mbi 1 milion ndjekës vetëm pak minuta

Picture of ina-online
ina-online

03/06/2024

Kylian Mbappe tashmë është zyrtarizuar si lojtari më i ri i Real Madridit.

Këtë e bëri të ditur vet klubi madrilen, me anë të një postimi në rrjetet sociale.

“Los Blancos” kanë njoftuar se sulmuesi francez ka nënshkruar kontratë pesëvjeçare, dhe do të jetë pjesë e klubit deri në vitin 2029.

E zyrtarizimi i tij në pak minuta bëri bujë aq të madhe, sa edhe e bllokoi për një moment uebsajtin e klubit spanjoll.

Se çfarë ndikimi pati ky zyrtarizim, e nënkupton edhe fakti tjetër se francezi tashmë numëron mbi 1 milion ndjekës më shumë pas transferimit.

Mbappe kishte qenë pranë nënshkrimit me Real Madridin edhe në vitin 2022, por në momentet e fundit kishte vendosur për rinovimin me PSG-në.

25-vjeçari tek Real Madridi transferohet si lojtar i lirë, pasi kontrata e tij me skuadrën nga kryeqyteti francez do të skadojë në fund të muajit qershor.

Mbappe pritet të fitojë një pagë prej 15 milionë eurove në vit, teksa Real Madridi do të paguajë një shumë prej 100 milionë euro si bonus.

TË FUNDIT
27 minuta
Spanja e para, kombinimet e Grupit B, Shqipëria “e dënuar” të mposhtë iberikët
2 orë
Llogaritë për kualifikimin, ja si kalon grupin Shqipëria
3 orë
KOMENTI I GUXIMSHËM DHE I SINQERTË I NJË VAJZE SERBE
3 orë
Arsenali vihet në kërkim të transferimit të parë të verës – bën ofertë zyrtare për yllin e Euro 2024
4 orë
Fillon Copa America, Argjentina e nis mbrojtjen e titullin me fitore ndaj Kanadasë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Spanjë – Itali, ndeshja kryesore e ditës në ‘Euro 2024’
21 orë
Gliha ofendon rëndë lojtarët e Shqipërisë: Është traditë shqiptare, e nisin fort por më pas u mbaron benzina
2 orë
Llogaritë për kualifikimin, ja si kalon grupin Shqipëria
1 ditë
E bujshme, Xherdan Shaqiri renditet përkrah Rummenigges, Zidanes...
19 orë
Sllovenia pëson gol në fund, sërish merr një pikë
27 minuta
Spanja e para, kombinimet e Grupit B, Shqipëria “e dënuar” të mposhtë iberikët

LEXO MË SHUMË

nedim bajrami

Spanja e para, kombinimet e Grupit B, Shqipëria “e dënuar” të mposhtë iberikët

gjasula kombetarja shqiperia

Llogaritë për kualifikimin, ja si kalon grupin Shqipëria

FB_IMG_1718953575861

KOMENTI I GUXIMSHËM DHE I SINQERTË I NJË VAJZE SERBE

arsenal

Arsenali vihet në kërkim të transferimit të parë të verës – bën ofertë zyrtare për yllin e Euro 2024

mesi-argentina

Fillon Copa America, Argjentina e nis mbrojtjen e titullin me fitore ndaj Kanadasë

roberto baggio

Roberto Baggio rrahet dhe mbahet peng së bashku me familjen në vilën e tij

IMG_3399

UEFA hap hetim disiplinor për Mrilind Dakun

spanja

Spanja kalon në epërsi me autogolin e Calafiorit

mirlind daku

Daku kërkon falje për fyerjet ndaj maqedonasve e serbëve

INFO

NA NDIQ