Efi zbulon mesazhin e rëndë që ka marrë në rrjetet sociale

INA
INA

07/02/2024

Rrjetet sociale iu kanë dhënë mundësinë njerëzve të komunikojnë me njëri-tjetrin në mbarë botën. Mirëpo, përveç influencës pozitive që ka, përdorimi i tyre gjerësisht ka sjellë edhe shumë dëme në shoqërinë tonë dhe jo vetëm.

Mesazhet urryese dhe nxitjet për dhunë shpërndahen kudo në mediat sociale dhe kryesisht personazhet publik janë ata që përballen më shumë me këtë gjuhë urryese dhe të shëmtuar.

Një ndër personazhet që është sulmuar virtualisht nga një përdorues i rrjetit social Instagram është Efi Dhedhes. Asaj i është dashur të përballet me një mallkim nga një përdorues, i cili mesa duket vdekja e dikujt e bën të ndihet shumë mirë.

Ish-banorja e spektaklit televiziv “BBV2” ka publikuar në profilin e saj të Instagramit, një mesazh që ajo ka marrë, ku dikush i ka uruar vdekjen.

“Ishallah vdes”, shkruhet në mesazhin e publikuar në “Instastory”.

“Mirëmëngjes nga njerëzit e shpifur që mban kjo botë”, i është përgjigjur publikisht Efi personit që ka shkruar këtë mesazh.

Efi ka bërë një tjetër postim, në të cilin ka treguar se pavarësisht këtij mesazhi të rëndë, ajo prapë do shkëlqejë.

“Por ti prap shkëlqe”, shkruan Efi bashkangjitur fotografisë së publikuar, ku shihet e veshur sportive dhe në kokë mban një kapele.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

luiz-ejlli1

Luizin e pyesin për BBV3, ai thumbon keq banorët

leonora jakupi

FOTO/Problemet shëndetësore të deputetes Musliu, Leonora Jakupi: Po ta dinë njerëzit se sa të bardhë e ke zemrën, do të luteshin për ty

Sara gjordeni bbvip

Sara bënë deklaratë të madhe: “Do të pozoj nudo…”

heidi romeo

Ndodh puthja e parë mes Romoes dhe Heidit – momente romantike mes çiftit në BBVA 3

endrik beba

Endrik Beba habit me deklaratën pas daljes nga BBV, ja çfarë thotë për Sarën

bora roemo

“Gjysma e gjysmës sime”, u përlot me hyrjen e Bora Zemanit në BBV3, Romeo-Heidit: U bllokova, doja t’i thosha…

luizi kiara

“Shtëpi e re, një emër i veçantë për vajzën” Luizi dhe Kiara thonë gjithçka (Video)

luizi-kiara

Perlat e Luizit dhe Kiarës…lejnë pa gjumë fansat

heidi

Heidi Baci VIP?: Gazetarja e ‘‘konteston“ epitetin që i është dhënë asaj

INFO

NA NDIQ