Egnatia godet në merkato, shet Paulauskas për 300 mijë euro, merr një sulmues nga Kosta Rika

INA
INA

11/01/2024

Egnatia godet sërish në merkato, si në dalje, ashtu edhe në hyrje. Pasi shitën Isgandarlin në Turqi për 150 mijë euro, klubi rrogozhinas përfiton edhe 300 mijë euro të tjerë nga transferimi i Paulauskas në Ukrainë, madje duke mbajtur edhe 10% të kartonit të tij. Dhe menjëherë është prezantuar blerja e re.

Jurguens Montenegro është sulmuesi më i ri i Egnatias. Ai vjen nga Kosta Rika dhe ka firmosur një kontratë afatgjatë. 23-vjeçari pritet të mbulojë boshllëkun në vijën e parë, duke vazhduar traditën e shënuesve që ka pasur Egnatia dy vitet e fundit.

https://www.instagram.com/egnatia.al/?utm_source=ig_embed&ig_rid=09e47660-e743-4a4c-9e50-034ffe397e3a

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

real

Real Madridi do të apelojë kartonin e kuq ndaj Bellinghamit

Pep Guardiola

“I jashtëzakonshëm” – Guardiola tregon lojtarin e Man United të cilin do të donte ta kishte në ekip

xherdan shaqiri

Shaqiri e nis për mrekulli sezonin e ri me Chicagon, momenti kur shënoi nga penalltia

seria-a

Yjet e Serie A që mund të largohen në verë shkaku i ofertave të mëdha

messi inter miami

Messi dhe Suarez dhurojnë spektakël me nga dy gola, Inter Miami me pesë yje përballë Orlandos

luis enrique enrike

Tjetër zëvendësim për Mbappe, Luis Enrique: Mësohuni!

INFO

NA NDIQ