Ekipi i ri i PD, nga Sali Berisha e deri tek sekretarët e partisë

Partia Demokratike e rithemeluar ka prezantuar sot ekipin e ri drejtues, nga kryetari te nënkryetarët, sekretarët dhe anëtarët e Kryesisë. Deputetja Albana Vokshi ka prezantuar sot strukturat e reja dhe emrat përkatës.

Kryetari i PD është Sali Berisha, siç u vendos pas votimit të bazës së kësaj force politike, ndërkohë Luçiano Boçi dhe Oerd Bylykbashi janë dy nënkryetarët e selisë blu. Njëri prej tyre do mbajë dhe postin e nënkryetarit të Kuvendit.

Flamur Noka është zgjedhur Sekretar i Përgjithshëm i PD, shkruan neësbomb.al. Gjithashtu janë dhe disa sekretariate të tjera me emra që kanë qenë në PD, bashkëpunëtorë të Berishës dhe persona që janë angazhuar në betejën e rithemelimit.

Anëtarët e Kryesisë që janë zgjedhur në Sekretariate, janë larguar duke i l

ënë vendin të zgjedhurve të tjerë. Kështu përmbyllet zyrtarisht procesi zgjedhor në Partinë Demokratike.

KRYESIA DHE ORGANET DREJTUESE TË PDSH

Pas votimit për Organet Drejtuese të PDSH më datë 3.6.2022, bazuar në Statutin e PDSH të ndryshuar në Kuvendin Kombëtar të datës 30 prill 2022, ekipi i ri drejtues i Partisë Demokratike është si më poshtë vijon:

Sali Berisha – Kryetar i Partisë Demokratike
Luciano Boçi Nënkryetar i PD
Oerd Bylykbashi Nënkryetar i PD
Flamur Noka Sekretar i Përgjithshëm
Ervin Minarolli Sekretar për Organizimin dhe Burimet Njerëzore
Ivi Kaso Sekretar për Çështjet Ligjore dhe Zgjedhore
Ledina Mandia Sekretar për Transparencën, Luftën kundër Korrupsionit dhe Kthimin e Pronave
Edmond Spaho Sekretar për Integrimin Europian
Bisilim Ahmetaj Sekretar për të Drejtat e Njeriut
Lorenc Luka Sekretar për Integrimin e të Përndjekurve Politikë
Jola Hysaj Sekretar për Marrëdhëniet me Publikun
Indrit Hoxha Sekretar për Emigracionin Diasporën dhe Organizimin e PD jashtë vendit
Ylli Asllani Sekretar për Pushtetin vendor
Megi Balliu Sekretar për Organizatat Partnere

KRYESIA E PARTISË DEMOKRATIKE

Agron Shehaj
Aldo Bumçi
Arben Ristani
Bardh Spahia
Belind Këlliçi
Edith Harxhi
Eleina Qirici
Enno Bozdo
Fatbardha Kadiu
Floriana Garo
Florion Mima
Genc Deromemaj
Gent Strazimiri
Grigels Muçollari
Ina Zhupa
Jozefina Topalli
Keltis Kruja
Luan Baçi
Mimoza Hajdarmataj
Sorina Koti
Albana Vokshi – Kryetare e LDGSH

KOMISIONI APELIT

Adriana Kalaja Kryetare
Elton Bano Anëtar
Anxhela Malko Anëtar
Ledio Nura Anëtar
Gledis Çela Anëtar