Eko skuter instant tiketa jofitimprurëse, të shtunën ndonjërit do t’i sjell BMW X1

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

05/01/2022

Lotaria shtetërore me kënaqësi ju prezanton tërheqjen e parë to BMW X1 që do të zhvillohet të shtunën, me 8 janarë 2022, një ditë pas Krishtlindjeve.

Në tërheqjen e dytë të Loto 7 në vitin 2022, në mënyrë elektronike, do ta mësojmë emrin e fituesit të parë të BMW X1, i cili paraprakisht kishte regjistruar instant tiketën jofitimprurëse EKO SKUTER përmes ueb faqes www.loto.mk.

Në lojë për këtë tërheqje janë të gjitha instant tiketat jofitimprurëse EKO SKUTER të regjistruara nga tërheqja e 1 deri në të 10-të.

Në lojën shtesë „GËRVISHT PËR EKO SKUTER, VOZIT BMWX1“ hynë në lojë dy vetura edhe atë me dy tërheqje, në mënyrë elektronike – me 8 janar dhe me 19 mars të vitit 2022.

Është me rëndesi të përkujtojmë që gjatë kohës së festave, dhurata më argëtuese që mund ti jepni ndokujë është paketa me instant tiketa jofitimprurëse EKO SKUTER. Kjo instant tiketë kushton 60 denarë (nëse e blini individualisht), kurse paketa me 6 instant tiketa do kushtojë 300 denarë (5+1), ku edhe fitoni më shumë mundësi për fitore, ose të dhuroni, një nga 365 – premitë – trotinet elektronik.

Nuk duhet harruar se instant tiketa EKO SKUTER është edhe human, sepse nga shitja e tij, përveç 6% të rregullt të ndarë për buxhetin shtetërorë për qëllime shoqërore, 10% shtesë Lotaria Shtetërore, në bashkëpunim me Kryqin e Kuq , është i përkushtuar për të mbështetur personat më të pafuqishëm për të luftuar KOVID-19.

Historitë e lumtura në Lotarinë shtetërore janë të përditshme. Ata konfirmojnë se lojërat e fatit të Lotarisë shtetërore mund të ndryshojnë ose të paktën të zbukurojnë jetën, të sjellin gëzim, argëtim, lumturi dhe mirësi financiare. Kjo është arsyeja pse ne frymëzohemi vazhdimisht për sfida dhe surpriza të reja.

Jemi veçanërisht të lumtur që faqja jonë – www.loto.mk është një adresë gjithnjë e më e vizituar për argëtim, pagesa për loto dhe numërave për xhoker, ndërsa nga tetori është adresë edhe për dy lojëra bonus. Bileta për pjesëmarrje në një lojë është pikërisht instant tiketa jofitimprurëse EKO SKUTER – tiketa më qesharake, instant tiketa më humane që sjell më së shumti surpriza.

Mundësia për të marrë pjesë në lojën bonus RROTULLO RROTËN EKO SKUTER zgjat deri më 23 mars 2022. Gjatë kësaj periudhe, një herë në javë, çdo të shtunë, në spektaklin e lotos do të zgjidhet (në mënyrë elektronike) një nga pjesëmarrësit, i cili do të ftohet drejtëpërdrejtë, për të rrotulluar rrotën e fatit me mundësinë për të fituar një bonus në para (50 000 . 100 000, ose 150 000 den.). Të gjitha tiketat e regjistruara jofitimprurëse EKO SKUTER hyjnë në lojë për dy automjete BMW X1.

Ju përkujtojmë se me blerjen e një pakete 5+1 “Eko Skuter”, Ju kontribuoni në qëllimet e përgjegjsisë shoqërore dhe aksionin e përbashkët të Kryqit të Kuq dhe Lotarisë Shtetërore të quajtur “Rrethi i Lumturisë dhe Solidaritetit” i krijuar për të mbështetur kategorinë më të pafuqishme të qytetarëve. në luftën kundër KOVID-19.
Më shumë info në www.loto.mk

TË FUNDIT
33 minuta
Rrufeja godet aeroplanin Cyrih-Shkup
2 orë
LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri
3 orë
Ibrahimi: BDI të shkojë në opozitë, të mendojë dhe të reflektojë
3 orë
Seancë e Bordit Ekzekutiv të LSDM-së për zgjedhjet e parakohshme brenda partisë për kryesinë e re
3 orë
Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues

ME TE LEXUARA

10 orë
KSHZ ende në seancë pas ankesës së Frontit Evropian
5 orë
KSHZ refuzon ankesën e Frontit Europian për rivotimin në Llërcë
12 orë
Banorët e Kumanovës ende pa ujë të pijshëm, presin rezultatet e analizave
10 orë
VLEN dhe VMRO takohen për ndarjen e drejtorive
4 orë
Për një vit, kostoja e jetesës në RMV është rritur për 200 euro
12 orë
Sejdiu: Është çështje e kryer, ndryshimet kushtetuese do të ndodhin!
9 orë
Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re
3 orë
Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues
12 orë
Vazhdon gjykimi ndaj Zhan Mitrevit

LEXO MË SHUMË

mjegull-aeroport aeroplan avion

Rrufeja godet aeroplanin Cyrih-Shkup

LSDM SDSM

LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri

zeqirija ibrahimi zeka

Ibrahimi: BDI të shkojë në opozitë, të mendojë dhe të reflektojë

lsdm koalicioni

Seancë e Bordit Ekzekutiv të LSDM-së për zgjedhjet e parakohshme brenda partisë për kryesinë e re

Gordana Siljanovska Davkova

Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues

fature-market

Për një vit, kostoja e jetesës në RMV është rritur për 200 euro

kshz

KSHZ refuzon ankesën e Frontit Europian për rivotimin në Llërcë

kasami tubim

Bilall Kasami heq dorë nga mandati i deputetit

vmro

VMRO kërkon përgjegjësi për sallat kirurgjike, thotë se ministri Demiri nuk e ka idenë se çfarë po ndodh

INFO

NA NDIQ