Ekskluzive: Radojçiq ishte i përfshirë, po ruhet i lënduar nga Xhandarmëria serbe

INA
INA

26/09/2023

Organet e sigurisë vendase dhe ato ndërkombëtare kanë arritur që në orët e hershme të mëngjesit të konfirmojnë se ne mesin e të plagosurve është edhe nënkryetari i Listës Serbe Milan Radojçiq.

Sipas burimeve të Kanal10, tashmë autoritetet serbe kanë konfirmuar se Radojçiq është duke marrë trajtim mjekësor në spital ushtarak nën përcjellje të Xhandarmërisë serbe.

Burimet bëjnë të ditur se kreu i grupit kriminal serb ka raporte të mira me komandantin e Xhandarmërisë së ushtrisë serbe duke theksuar se “duket se në të gjithë këtë ndërmarrje të dielën në veri kanë bashkëpunuar mes vete”.

Mediat boshnjake ishin të parat që raportuar të hënën në mbrëmje se edhe Radojçiq është plagosur duke konfirmuar prezencën e tij në atë ngjarje terroriste. Policia e Kosovës gjatë ditës prezantoi një veturë të kapur, që dyshohet se ishte në prondëri të Radojciq, njeriut të future në listën e zezë të Amerikës. /Gazeta10

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Naim Murseli Liridon

Dyshohet se ia shiti armën Naim Murselit: 30 ditë paraburgim për të arrestuarin e katërt për rastin e Liridona Ademajt

granit plavaa

Sulmohet në burg vrasësi i Liridona Ademajt, ka tentuar dhe vetëvrasjen

aksident kosove

14 automjete të përfshira në aksidentin në Fushë Kosovë, ka edhe të lënduar

protesta cashke

Protesta në Çashkë, disa prindër kundërshtojnë paralelen në gjuhën shqipe

Kodra-e-Diellit_11_1

Më së ftohti dhe më së shumti dëborë në Kodrën e Diellit

notre dame

Helmi që përmban Notre Dame: a mund të vrasë?

rip-600x360

Vdekja e policit në Jarinje po cilësohet e dyshimtë, trupi i pajetë dërgohet në IML

haxhi shala

Specialja arreston komandant ‘Topin’ – Haxhi Shalën

lsdm

LSDM: Mitreski kryetari i Kuvendit, Zeçeviq shef i shtabi zgjedhor

INFO

NA NDIQ