“El Clasico” të dielën

INA
INA

12/01/2024

Finalja e Superkupës së Spanjës do të dhurojë spektakël.

Dy skuadrat më të mira spanjolle, Real Madridi dhe Barcelona do të përballen për trofeun e parë këtë vit.

“Los Blancos” arritën finalen, pasi fituan ndaj Atletico Madridit 5:3 pas 120 minutave në një ndeshje spektakolare.

Në anën tjetër, katalonasit triumfuan 2:0 ndaj Osasunas.

E finalja e madhe e derbit më të madh spanjoll dhe evropian zhvillohet të dielën nga ora 20:00 në Arabinë Saudite.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Liga e Evropes Europa League

Katër ndeshje të tjera emocionuese në “FA Kupën” e Anglisë

mbape real

Mesazhi i Macronit për Mbappen që po bën xhiron e botës: Do na futësh në telashe!

kloop

Lista me 14 lojtarë të Liverpoolit tani janë të lirë për të thyer rregullin e rreptë të Klopp

belingam real madrid

Real Madrid vendos rekord historik në mbrojtje pa dy qendërmbrojtësit dhe portierin kryesor

haland

Erling Haland shënon 5 gola, Man. Siti shpartallon Lutonin

dybala

Shënoi tre gola ndaj Torinos, Dybala: Te Roma shijoj të tashmen, dua të fitoj trofe!

Ilir-Daja-

Ilir Daja vazhdon kontratën me Ballkanin deri në vitin 2026

xhaka-zvicra

Xhaka: Jam shqiptar, me babë, babgjysh e gjak

Mesi ronaldo

Ronaldo apo Messi? Ja si përgjigjet Deco

INFO

NA NDIQ