Elif Elmas e nis aventurën te Lajpcingu

INA
INA

02/01/2024

Reprezentuesi i përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut, Elif Elmas e ka nisur aventurën e tij të re te skuadra e Lajcingut. Ekipi gjerman sot është rikthyer punës për gjysmësezonin e mbetur, teksa kanë udhëtuar drejt Spanjës ku do të zhvillojnë përgatitjet kryesore në një mini kamp në La Manga.

Pjesë e ekspeditës së Lajcipungut ishte edhe futbollisti shkupjan që firmosi me ekipin gjerman në ditët e fundit të vitit 2023. Elif Elmas u transferua nga Napoli te Lajpcingu për shifrën e 25 milionë eurove, ndërsa te ekipi i ri arriti marrëveshje deri në vitin 2028.

Skuadra e Lajpcingut renditet në pozitën e katërt në Bundesligën gjermane me 33 pikë të tubuara, duke qëndruar pas Shtutgartit, Bayernit dhe Leverkusenit të Granit Xhakës që kryesojnë renditjen tabelare. /SHENJA/

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dybala

Shënoi tre gola ndaj Torinos, Dybala: Te Roma shijoj të tashmen, dua të fitoj trofe!

Ilir-Daja-

Ilir Daja vazhdon kontratën me Ballkanin deri në vitin 2026

xhaka-zvicra

Xhaka: Jam shqiptar, me babë, babgjysh e gjak

Mesi ronaldo

Ronaldo apo Messi? Ja si përgjigjet Deco

zidane-1-600x360

Zidan: Rikthimi në Itali? Pse jo, çdo gjë mund të ndodh

Anceloti

Ancelotti shpjegon arsyen pse nuk e futi në lojë Arda Gulerin në ditëlindjen e tij

belingam real madrid

Reali marshon sigurt drejt titullit, kalohet edhe “pengesa” Sevilja

kristijan asllani

Shans i artë për Asllanin/ E konfirmojnë mediat italiane, mesfushori shqiptar piketohet titullar edhe në 3 duelet e ardhshme

luka modric

Refuzoi ofertën e Real Madrid, mediet kroate zbulojnë të ardhmen e Modric

INFO

NA NDIQ