Elmi Aziri: “Alternativa” keqpërdori rastet e montuara për ta shpëtuar BDI-në dhe Qeverinë (Video)

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

21/02/2022

Deputeti i Aleancës për Shqiptarët (ASH), Elmi Aziri konsideron se braktisja e koalicionit opozitar shqiptar nga ana e “Alternativës” dhe kalimi në anën e mazhorancës, vetëm ia ka zgjatur jetën Qeverisë dhe BDI-së, shkruan gazeta LAJM. Sa i përket, zbardhjes së rasteve të montuara si një nga pikat e marrëveshjes së “Alternativës” për tu bërë pjesë e Qeverisë aktuale, Aziri, tha se deri tani në këtë drejtim nuk është bërë asgjë.

“Ne jetojmë në botën reale dhe veprimet e caktuara do të duhet të prodhonin ndonjë efekt, pra nuk jetojmë në botën imagjinare. Realisht edhe interesat nuk janë mistike, por janë reale. Deri tani ajo që shohin është që pjesëmarrja e subjektit në fjalë në Qeveri vetëm ia ka zgjat jetën kësaj qeverie, më konkretisht, ia ka zgjat jetën një subjekti politik të cilin “Alternativa” vazhdimisht e ka kritikuar dhe mbi bazën e kritikave ndaj atij subjekti e ka bazuar aktivitetin e saj. Kështu që nuk shoh ndonjë efekt në drejtim të kësaj por, përkundrazi, opinion është i njoftuar që ne e kemi parë lirimin e ish kryetarit të shërbimit sekret, pastaj të biznismenit Orce Kamçev, të Trajko Veljanovskit, të eksponentëve tjerë. Nuk shoh që ka ndonjë efekt në drejtimin e kësaj. Konsideroj se deklaratat e atilla kanë qenë vetëm sa për ta arsyetuar në mënyrë formale përpara opinionit se gjoja kemi vendosur disa kushte, megjithatë, realiteti po i demanton”, tha Aziri.

Ditë më parë, edhe kryetari i ASH-së, Ziadin Sela, i bëri thirrje “Alernativës” që të mos manipulojë me rastet e montuara, por të angazhohet për zbardhjen e tyre, siç ka premtuar gjatë negociatave për kyçje në Qeveri.

TË FUNDIT
1 orë
Rezolutat e Ali Ahmetit janë të vonuara
2 orë
BE ndan ndihmë 13 milionë euro për ushtrinë shqiptare
4 orë
Sa para po harxhohen për dasma?!
4 orë
“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)
5 orë
Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Çfarë Trump i tha sigurimit pak sekonda pasi u qëllua
7 orë
Spitali klinik i Tetovës me drejtor të ri (FOTO)
20 orë
Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe
1 ditë
FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!
11 orë
Osmani, mërgimtarëve: Jeni zemra dhe shpirti i Kosovës (VIDEO)
1 ditë
Dëshmitari: Paralajmërova sigurinë e Trump për qitësin mbi çati: Po mendoja se pse nuk ndërhynë? (FOTO)
7 orë
Koalicioni i BDI-së me turqit, boshnjakët dhe romët, Dehari: Strategji e qëlluar, si asnjëherë më parë u arrit fitore e madhe
13 orë
Hovenier: Mbështesim popullin e Kosovës, kemi mospajtime me qeverinë
1 ditë
Biden flet për sulmin me armë ndaj Trump

LEXO MË SHUMË

Arsim sinani

Rezolutat e Ali Ahmetit janë të vonuara

ushtria shqiptare

BE ndan ndihmë 13 milionë euro për ushtrinë shqiptare

dasma

Sa para po harxhohen për dasma?!

arben taravari

“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)

Komuna-e-Tetoves-5

Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë

hakim musa besar durmishi

Hakim Suma sekretar shtetëror në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës

Fatmir Dehari

Koalicioni i BDI-së me turqit, boshnjakët dhe romët, Dehari: Strategji e qëlluar, si asnjëherë më parë u arrit fitore e madhe

Spitali_tetove-780x470-2

Spitali klinik i Tetovës me drejtor të ri (FOTO)

hkolla_klasa_derrasa_e_zeze_sindikata greve

Dy të tretat e nxënësve të ardhshëm të shkollave të mesme u regjistruan në shkollat ​​profesionale

INFO

NA NDIQ