Elon Musk mori robotin Optimus të Tesla-s për një shëtitje nëpër fabrikë – njëri nga komentet e shumta ishte shumë interesant

INA
INA

02/02/2024

Elon Musk ka ndarë pamjet që tregojnë robotin e tij Optimus, i cili ai shpreson se një ditë do të ndihmojë njerëzit përreth shtëpisë.

Pronari miliarder i Tesla-s postoi një video që tregon robotin gati 2 metra të gjatë duke bërë një shëtitje nëpër fabrikë.

Musk – i cili poston në mënyrë rutinore pamje që tregojnë aftësitë mbresëlënëse të makinës – tha: “Duke shkuar për një shëtitje me Optimus”.

Shikuesit u përgjigjën me komentet e tyre, disa madje edhe me shaka.

Një përdorues tjetër tha: “Ai duket sikur duhet të shkojë në banjë”.

Optimus u njoftua për herë të parë në ngjarjen e Ditës së AI të Tesla në gusht të vitit 2021, por më shumë se dy vjet më vonë nuk ka asnjë konfirmim zyrtar se kur do të jetë i gatshëm “për përballje me publikun”.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

iphone- telefon mobil

OnePlus prezanton telefonin e ri i cili nuk mbështetet nga Inteligjenca Artificiale

Apple-1

Apple paralajmëron përdoruesit: Mos e thani kurrë telefonin në oriz

hena

SHBA rikthehet në Hënë pas 50 vjetësh

DASH departamenti amerikan

SHBA ofron 15 milionë dollarë kush jep informacion rreth liderëve të Lockbi

whatsapp-main-600x360

WhatsApp ndalon ‘screenshot’ për profilet: Si funksionon dhe çfarë ndryshon

tesla-model-3-behet-makina-elektrike-me-e-shitur-ne-evrope_5ca31f5e2e44d

Mijëra punësime të reja e miliona investime në inteligjencë artificiale

Pacienti i parë në botë me çip në tru fiton “superfuqi”

iphone- telefon mobil

Si të “shëroheni” nga varësia ndaj telefonit?

kompjuter

“Besimi te shkencëtarët”, studimi i shtrirë në 67 vende e rendit Shqipërinë të fundit

INFO

NA NDIQ