Elon Musk planifikon të ulë çmimet e makinave Tesla

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

07/03/2023

Elon Musk CEO i Teslas po planifikon të sjelli në treg një makinë të re elektrike, më të lirë, dhe e përballueshme për shumë konsumatorë.

Musk tha vitin e kaluar se ai kishte hequr dorë nga plani për të krijuar një makinë që do të kushtonte 25,000 dollarë, të njohur si Model 2, sepse nuk kishte ende teknologjinë e re të baterive që ishte paraqitur si një domosdoshmëri për makinat e lira.

Musk pritet të flasë për planin e tij të ri, të njohur si Master Plan Pjesa e Tretë, në një Ditë Investitori të mërkurën. Plani në fjalë përfshin zgjerimin e fabrikave dhe shpenzimet kapitale. Megjithatë, investitorët thuhet se janë të kujdesshëm, pasi Elon Musk shpesh ndryshon mendje në afatet e tij kohore të investime.

CEO i Tesla thuhet se tha se platforma e re e makinave mund të dalë në treg në vitin 2025, përsëri thuhet se ky afat është më i shpejtë për sa i përket kohës që duhet për të zhvilluar në automjet të ri në vite më e shpejtë se në industrinë e automobilave.

TË FUNDIT
15 orë
Zero roaming me BE-në deri më 2027
2 ditë
Një djalosh shqiptar krijon kompaninë e parë të Inteligjencës Artificiale në Itali me vlerë mbi 1 miliardë dollarë
2 ditë
Aksionarët e Tesla-s miratuan pagesën prej 56 miliardë dollarë për Elon Musk
3 ditë
Rrjeti social X vendos ti bëjë pëlqimet private për të gjithë përdoruesit
3 ditë
Për çfarë është e aftë Inteligjenca Artificiale?

ME TE LEXUARA

15 orë
Zero roaming me BE-në deri më 2027

LEXO MË SHUMË

roaming-800x445

Zero roaming me BE-në deri më 2027

Uljan Sharka

Një djalosh shqiptar krijon kompaninë e parë të Inteligjencës Artificiale në Itali me vlerë mbi 1 miliardë dollarë

tesla-model-3-behet-makina-elektrike-me-e-shitur-ne-evrope_5ca31f5e2e44d

Aksionarët e Tesla-s miratuan pagesën prej 56 miliardë dollarë për Elon Musk

Elon Musk X twitter

Rrjeti social X vendos ti bëjë pëlqimet private për të gjithë përdoruesit

intelegjenca artificiale

Për çfarë është e aftë Inteligjenca Artificiale?

Elon-Musk-cip

Çfarë e shtyu Elon Musk të hiqte dorë nga padia kundër kompanisë ‘Open AI’?

femij telefon

Përdorimi i tepruar i internetit “fik” trurin

apple

Modaliteti i ri i lojës i iPhone e bën atë “më të shpejtë” dhe “me reagim të përmirësuar”

Elon Musk X twitter

Elon Musk kërcënon të ndalojë përdorimin e pajisjeve Apple në kompanitë e tij për shkak të partneritetit me OpenAI

INFO

NA NDIQ