Elon Musk “tall” Zuckerbergun: A ka vërtet një vend ku ai dëshiron që ne të luftojmë?

INA
INA

16 Gusht, 2023

Elon Musk i ka shtuar “benzinë ​​zjarrit” të ri rreth “duelit” të tij të famshëm me Mark Zuckerberg, në një postim në Twitter.

Pronari i Tesla-s dhe platformës së rrjeteve sociale, bëri – siç e quajti ai – një përmbledhje të vogël të asaj që është regjistruar deri më tani për këtë temë konkrete, duke e përfunduar me një pyetje plot ironi drejtuar themeluesit të Facebook.

“Përmbledhja e luftës: Bëra shaka në Twitter për një luftë të Zuck. Zuck më pas u përgjigj duke thënë “më dërgo vendndodhjen”. Italia ofroi me dashamirësi një Koloseum (që të zhvillohej beteja). Zuck refuzoi. Më pas i sugjerova shtëpinë e tij si “hapësirë ​​të sigurt”. Tragjikisht, ai dukej se… ‘udhëtoi’”, ka shkruar Musk.

Për të përfunduar me pyetjen e mëposhtme, duke i hedhur dorën përsëri Zuckerberg: “A ka vërtet një vend ku ai do të luftojë?” .

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

pika zero

‘Pika zero e historisë’/ Zbulohen statuja të reja në vendet e lashta të Gobeklitepe dhe Karahantepe

apple-iphone-15-pro-3

Një përdorues i iPhone 15 lëshon një paralajmërim – thotë se një aplikacion po e zbraz 25% të baterisë së telefonit të tij

iphone dyqan

Apple identifikon problemet që po e shkaktojnë ngrohjen e iPhonëve 15

apple-iphone-15-pro-3

A e dini cili është celulari më i shtrenjtë që Apple ka nxjerrë në treg?

whats-up

WhatsApp nuk do të funksionojë më në këta telefona

Inteligjenca artificiale AI

Si inteligjenca artificiale lëshon lajme të rreme duke ndryshuar atë që shohim rreth nesh

apple-iphone-15-pro-3

Klientët aspak të kënaqur nga iPhone 15, kjo është arsyeja

loja-counter-strike-game

Më në fund del në treg “Counter Strike 2”

moti-1

Në retë e qiellit ka .. mikroplastikë?!

INFO

NA NDIQ