Elvana Gjata merr pjesë në Festivalin e Këngës?

INA
INA

16/10/2023

Festivali i Këngës në RTSH, i vetmi i mbetur këtë fundvit, duket se do të ketë një garë goxha të fortë, gjithmonë nëse thashethemet që po qarkullojnë lart e poshtë rezultojnë të vërteta.

Prive e ka të konfirmuar se në festival do të marrin pjesë Vesa Luma me Big Bastën, Ardit Çuni dhe Samanta Karavella. Thuajse e konfirmuar është edhe ripjesëmarrja e Elsa Lilës.

E një listë më të gjerë e ka nxjerrë sot në Instagram gazetari Andi Vrapi i cili ka ironizuar duke u shprehur se këtë vit vetëm ai ‘nuk merrka pjesë në Festivalin e Këngës’.

Lart e poshtë, sipas Andit, përflitet se në garë do jenë Besa Kokëdhima, Elsa Lila, Lorenc Hasrama, Eneda Tarifa, Kamela Islamaj e Dren Abazi.

Emri më befasues është ai i Elvana Gjatës që nëse ndërmerr këtë hap, shënon rikthimin nga një eksperiencë e hidhur në edicionin e 58-të ku u mposht nga Arilena Ara, duke dalë e dyta në një garë me shumë hije dyshimi.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

SmartSelect_20231210_104658_Chrome-600x360

“Jashtë garës për titull”, vlerësimet e gazetave italiane për Milanin pas humbjes ndaj Atalantas

blerando alby

Alby zbulon se si është takuar me Kylian Mbappen, tregon detajet nga darka me yllin francez

diola desta

Diola Dosti: Jam gruaja perfekte, duan të më rrëmbejnë!

Mandi

‘Kam gjysmë milioni njerëz nga mbrapa’/ Mandi Nishtulla sfidon Ramën

ronela hajati

A do të hynte në Big Brother VIP Albania 3? Ronela Hajati befason me përgjigjen

FB_IMG_1702149336616

Arbana Osmani: Nuk do të jem pjesë e Bigbrother 3

luizi arbana

Luizi fillon fushatë në mbështetje të Arbana Osmanit (Foto)

ilir

Iliri reagon ndaj akuzave të Julianës

olta-kiara

Olta kërkon ‘paqe’, por Kiara Tito e injoron! Çfarë po ndodh mes dy ish-banoreve të BBV

INFO

NA NDIQ