“Ëmbla”, Taravari: Ziadin Nuredini nuk do të jetë më drejtor në sh.f “Bashkimi” në Gostivar

Iliria News Agency
Iliria News Agency

09/02/2022

Ziadin Nuredini, nuk do të jetë më u.d drejtor i shkollës fillore “Bashkimi”në Gostivar, shkruan gazeta LAJM. Këtë e ka bërë të ditur, kryetari i Gostivarit, Arben Taravari, i cili tha se ky vendim është marrë pas rastit me nxënësen Ëmbla, që shkaktoi reagime të shumta në opinion.

“Sot kisha një bisedë me drejtorin e shkollës, i cili ishte ushtrues detyre në shkollën “Bashkimi” në Gostivar dhe afati i mandatit të tij si ushtrues detyre skadoi më 6 shkurt. Sot biseduam dhe sollëm vendim të përbashkët që ai të mos vazhdon më tutje. Brenda ditës së sotme ose nesër do të emërojmë një tjetër ushtrues detyre derisa të hapet konkursi. Ma merr mendja se për 1 ose 2 muaj do të hapet konkurs i rregullt në shkollën “Bashkimi” dhe do ta zgjedhim një drejtor i cili do t’i plotësojë të gjithë kushtet dhe këshilli i arsimtarëve dhe këshilli i shkollës do ta zgjedhin si përfaqësues i asaj shkolle për udheheqjen e mëtutjeshme. Pra, vendimi ishte i përbashkët sepse ky rast kaloi në politikë dhe dramë. Ne s’duam që të vazhdojë kështu dhe t’i keqpërdorim ndjenjat e qytetarëve dhe familjarëve të Ëmblës dhe nxënësve që janë në klasë me të”, tha Taravari për gazetën LAJM.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vucic okb

VIDEO/Reagimi i Vuçiqit kur Osmani flet për Fahrije Hotin, Vasfije Krasniqin, Elhame Muçollin e Shyhrete Tahirin

policia-tetoves-spb-mpb

SPB Tetovë i përgjigjet Lëvizjes Besa për akuzat

vjosa osmani okb un

Osmani në KS të OKB-së: Elhame Muqolli ishte vetëm 14-vjeçe kur forcat serbe vranë dhe dogjën 53 civilë

Kongresi Senati Amerikan SHBA

Në ankth për Ballkanin, SHBA-ja aspiron angazhim të shtuar

lindita ahmeti

ITSHKSH përkujtoi studiuesen Lindita Ahmeti

vucic kurti

Vuçiq ankohet në OKB: punët e Maqedonisë së Veriut s’i pengon Serbia, por Albin Kurti

vucic un

Vuçiqi vazhdon me ”përalla”, pretendon se shtypja ndaj serbëve në Kosovë është shtuar

Specializantët privatë pezullojnë përkohësisht grevën: Nuk do të ndalemi deri në zgjidhjen e problemeve tona

Caroline Ziadeh

Shefja e UNMIK-ut: Vazhdoj ta theksoj kërkimin e përgjegjësisë për incidentin në Banjskë

INFO

NA NDIQ