Emmanuel Egbo është trajneri i ri i Prishtinës

INA
INA

27/10/2023

Emmanuel Egbo është trajneri i ri i Prishtinës në Superligën e futbollit në Kosovë. 50-vjeçari nga Nigeria ka firmosur me klubin më të titulluar në Kosovë, duke marrë përsipër që të ngrejë këtë ekip në vendet e sipërme të tabelës.

Prishtina largoi Debatik Currin pas rezultateve jo të mira dhe në vend të tij emëron një trajner kampion. Egbo mbahet mend për titullin kampion të fituar me Tiranën në sezonin 2019-20, teksa i drejtoi bardheblutë në 33 takime.

Veç Tiranës, Egbo ka qenë trajner edhe i Bylis apo edhe i Ohod Club në Arabinë Saudite. Si portier ai mbahet mend për aktivizimin te Tirana dhe Bylis. Në fjalët e para pas emërimit në stol, Egbo ka bërë me dije se e njeh historinë e skuadrës.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kombetarja

Sfidat e Shqipërisë në EURO 2024: Një sfidë pasdite dhe dy në mbrëmje

spalleti

Spalletti me fjalë të mëdha për Shqipërinë: Po luajnë futboll të bukur, janë kundërshtar të vështirë

levandovski-lewandowski-barca-1

Lewandowski: Ne duam të fitojmë çdo ndeshje

Pep Guardiola

Guardiola paralajmëron tifozët e Man Cityt

Jasir Asani

Jasir Asani nuk trembet, komenton grupin e vështirë (foto)

Duka

Duka optimist: Ne kualifikohemi

Luis de la Fuente

Selektori i Spanjës: Të gjithë flasin për Italinë dhe Kroacinë, por mos harroni Shqipërinë

maskota euro 2024

Kalendari i plotë i Euro 2024-ës, datat dhe stadiumet e ndeshjeve

zlatko dalic

Selektori i Kroacisë befason me deklaratë për Shqipërinë

INFO

NA NDIQ